امام جمعه تبریز :

رژیم صهیونیستی در موقعیت فروپاشی قرار گرفته است

امام جمعه تبریز گفت: امروز جبهه مقاومت اسلامی رژیم صهیونیستی را در موقعیت فروپاشی تدریجی قرار داده است.

حجت الاسلام و المسلمین  آل هاشم در خطبه‌های نماز عید فطر تبریز با محکوم کردن جنایت رژیم صهیونیستی در دمشق و حمله به بخش کنسولی ایران در سوریه با اشاره به شکست صهیونیست‌ها در جنگ با غزه و بر هم خوردن برنامه سه گانه نتانیاهو از جمله اشغال غزه، نابودی حماس و آزادی اسرا گفت: این شکست‌های پی در پی دست به دست هم دادند تا رژیم صهیونیستی دست به این جنایت بزند.

وی با عنوان اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال خروج از بحران غزه و تغییر زمین بازی است گفت: این جنایت آکنده از توحش نقض اصول انسانی و نقض اصول اولیه یک جنگ نظامی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی یادآور شد: صهیونیست‌ها با جنایت در دمشق بدعتی جدید را به نام خود ثبت کردند چرا که حمله نظامی به سفارتخانه یک کشور در کشوری دیگر که بی دفاع‌ترین محدوده محسوب می‌شود ریشه در قدرت نظامی اش ندارد و ریشه در استیصال این رژیم دارد.

وی با اعلان اینکه در حمله تروریستی دمشق تنها صحبت از جنایت نیست گفت: صحبت از یک جرم آشکار است و متعاقبا مجازات مجرم نیز موجودیت پیدا می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ادامه داد: طبق وعده مقام معظم رهبری رژیم صهیونیستی را از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهیم کرد.

وی در ادامه ضمن تبریک روز ارتش گفت: در روز‌های نخست انقلاب تنها کسی که در برابر انحلال ارتش ایستاد امام راحل بود چرا که بدنه ارتش را خوب می‌شناخت.

امام جمعه تبریز با اشاره به بیعت نیروی هوایی ارتش سه روز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با امام خمینی گفت: ارتش با این حرکت کمر رژیم پهلوی را شکست و در طول این سال‌ها با تقدیم ۴۸ هزار شهید وفاداری خود را به مردم، نظام و انقلاب ثابت کرد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در بخشی از خطبه‌های نماز عید فطر نیز ضمن قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس که غیرت دینی خود را به نمایش گذاشتند و در مراسم مذهبی، شب‌های قدر و اعتکاف رمضان حضور پررنگی داشتند از صدا و سیما نیز که مراسم شب‌های قدر و راهپیمایی روز قدس را در مناطق مختلف استان و حتی روستا‌ها منعکس کرد تشکر کرد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی ضمن تبریک عید سعید فطر به تمامی مسلمانان جهان و به خصوص مسلمانان کشور‌های همسایه گفت: عید فطر فرصت دریافت جوایز الهی است و کسب رضایت خداوند در عید فطر مستجاب شدن دعای مومن و پوشاندن گناهان بندگان از جوایز الهی است که خداوند به آنها که یک ماه به امر الهی لبیک گفتند و روزه گرفتند و نماز برپا داشتند اعطا می‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار