از تیراندازی به سمت عشایر تا توقیف قهوه‌های قاچاق در فارس

مهم‌ترین حوادث ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۳ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 مهم‌ترین حوادث روز چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۳ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

دستگیری سارق خودرو در شیراز

سرپرست معاونت اجتماعی پلیس فارس گفت: سارقی که هنگام دستگیری با سلاح سرد به ماموران حمله‌ور شده بود، دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد.

سرهنگ حمید افرامن سرپرست معاونت اجتماعی پلیس فارس بیان کرد: ماموران انتظامی کلانتری ۳۴ جام جم شهرستان شیراز هنگام گشت‌زنی در حوزه استحفاظی به یک سواری پراید بدون پلاک مشکوک شدند و به او دستور ایست دادند که راننده بدون توجه اقدام به فرار کرد.

او افزود: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، راننده پراید با یک خودرو پژو پارس تصادف کرده و پس از پیاده شدن با سلاح سرد به سمت ماموران انتظامی حمله‌ور می‌شود.

سرپرست معاونت اجتماعی پلیس فارس ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان شیراز پس از چند بار اخطار و بی توجهی فرد خاطی که همچنان با سلاح سرد حمله می‌کرده است با رعایت قانون به کارگیری سلاح، پای او را هدف قرار می‌دهند.

سرهنگ افرامن با اشاره به اینکه در استعلام اولیه مشخص شد که خودرو مسروقه است، گفت: در بازرسی از این سواری ۵ گرم مواد مخدر مشکوک به شیشه، یک قبضه قمه، یک دستگاه موتور آب کشی و یک دستگاه اره برقی کشف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم به بیمارستان اعزام و حال عمومی او رضایت بخش است، تصریح کرد: برخورد با سارقان و برهم زنندگان نظم و امنیت به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی است.

کشف قهوه‌های قاچاق در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از کشف یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال قهوه قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشید زینلی فرمانده انتظامی مرودشت بیان کرد: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق، ماموران پاسگاه انتظامی سیوند هنگام گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی، به یک خودرو وانت پیکان مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: ماموران موفق شدند در بازرسی از این خودرو، ۶۶۰ کیلوگرم قهوه سالم چرخ نشده خارجی قاچاق و بدون هرگونه مجوز گمرکی را کشف کنند.

فرمانده انتظامی مرودشت با بیان اینکه کارشناسان ارزش کالا‌های قاچاق کشف شده را یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: در این خصوص یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

دستگیری عامل تیراندازی به عشایر در کوار

فرمانده انتظامی کوار از دستگیری عامل تیراندازی به عشایر در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدرحمان هاشمی فرمانده انتظامی کوار بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی به سمت عشایر در اطراف شهر کوار، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی تحقیقات خود را آغاز کردند و با اقدامات فنی موفق به شناسایی عامل تیراندازی شده و او را دستگیر و یک قبضه اسلحه شکاری نیز کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کوار با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه علت تیراندازی را دور کردن عشایر از زمین‌های کشاورزی عنوان کرد، گفت: فرد دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

دستبند بر دست متهم

دستگیری سارق اماکن خصوصی در کازرون 

فرمانده انتظامی کازرون از دستگیری سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی با اعتراف به ۱۰ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی کازرون، بیان کرد: در پی اعلام وقوع سرقت در شهر کازرون، موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۲ حضرتی قرار گرفت.

او افزود: در اجرای این ماموریت، ماموران کلانتری ۱۲ حضرتی با انجام تحقیقات پلیسی در این خصوص یک متهم را شناسایی و با هماهنگی قضایی در اقدامی غافلگیرانه او را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی کازرون با بیان اینکه متهم در تحقیقات انجام شده به ۱۰ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کرد، گفت: طی بازرسی صورت گرفته از مخفیگاه متهم مقادیری اموال سرقتی کشف شد.

سرهنگ زراعتیان یاد آور شد: متهم که از افراد سابقه‌دار نیز است پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

کشف قاچاق در خفر

فرمانده انتظامی خفر از توقیف یک دستگاه اتوبوس و کشف کالای قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حجت‌اله احمدیان فرمانده انتظامی خفر اظهار کرد: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز و برخورد با سودجویان، ماموران پلیس آگاهی و بسیج شهرستان خفر در محور مواصلاتی جهرم به شیراز هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه اتوبوس مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از این اتوبوس، یک دستگاه هواپز، ۹۳۹ ثوب پوشاک و ۱۰ عدد ویولن خارجی فاچاق کشف شد، افزود: برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش کالا‌های مکشوفه ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی خفر تصریح کرد: در این رابطه یک نفر متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

توقیف وانت نیسان حامل احشام قاچاق

فرمانده انتظامی زرین‌دشت از توقیف یک دستگاه وانت نیسان حامل احشام قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حمیدرضا صالحی‌فرد فرمانده انتظامی زرین‌دشت اظهار کرد: ماموران انتظامی زرین‌دشت هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی از آن خودرو، ۱۳ راس گوسفند قاچاق و بدون مجوز از دامپزشکی کشف شد.

فرمانده انتظامی زرین‌دشت با بیان اینکه کارشناسان ارزش احشام را ۲ میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: در این خصوص ۲ نفر پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

انهدام اعضای باند سارقان اماکن خصوصی در اوز

فرمانده انتظامی اوز از دستگیری سارقان حرفه‌ای اماکن خصوصی و کشف ۵ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین محمدی فرمانده انتظامی اوز اظهار کرد: با توجه به وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی در محلات شهرستان اوز و روستاها، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را آغاز کردند و با اقدامات فنی موفق شدند در این خصوص ۴ سارق حرفه‎ای و سابقه‌دار را شناسایی کنند.

فرمانده انتظامی اوز تصریح کرد: ماموران پس از هماهنگی قضایی به مخفیگاه متهمان اعزام شدند و در عملیاتی منسجم آنان را دستگیر کردند و به مقر انتظامی انتقال دادند.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه متهمان در تحقیقات اولیه به ۵ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کردند، گفت: سارقان پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

عاقبت متهم

کشف خودرو سرقتی در داراب

فرمانده انتظامی داراب از کشف سواری سمند سرقتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب بیان کرد: ماموران پاسگاه انتظامی قلعه بیابان این شهرستان هنگام گشت‌زنی و کنترل محور‌های مواصلاتی، به یک سواری سمند که در مسیر بندرعباس به شیراز در حال حرکت بود، مشکوک شدند و دستور ایست دادند که راننده بدون توجه اقدام به فرار کرد.

او با بیان اینکه پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران انتظامی موفق شدند خودرو را توقیف کنند، گفت: پس از بررسی و استعلام به عمل آمده مشخص شد سواری سمند با پلاک مسروقه سابقه سرقت از شهر بندرعباس دارد.

فرمانده انتظامی داراب با اشاره به اینکه در این خصوص ۲ نفر دستگیر شدند، گفت: متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار