امام جمعه زنجان:

رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت مردم غزه زمینگیر شده است

امام جمعه زنجان با بیان اینکه اسرائیل می‌خواست مقاومت به ویژه حماس را نابود کند، گفت: رژیم صهیونیستی نتوانست این کار را انجام دهد و خود زمین‌گیر و همین موجب شد گروه حماس و مقاومت در دنیا مطرح شود.

حجت الاسلام علی خاتمی امام جمعه زنجان در خطبه‌های نماز عید سعید فطر با اشاره به فرامین رهبری با بیان اینکه امام مسلمین در طی هفت ماه گذشته در جمع مسوولان به موضوع اسرائیل پرداختند افزود: ایشان فرمودند رژیم صهیونیستی از ۲ جنبه شکست خورده است.

وی اضافه کرد: اولین شکست رژیم صهیونیستی ۱۵ مهر سال گذشته در طوفان الاقصی بود، این رژیم مدعی شد که شکست ناپذیر است، اما یک گروه مقاومت با یک امکانات محدود آمدند و ابهت آنان را در هم شکستند.

خطیب نماز عید سعید فطر زنجان ادامه داد: دومین شکست اسرائیل این بود هر هدفی که تعیین کرده بودند به آن نرسیدند و حتی به دروغ قطعنامه هم صادر شد گفتند قابلیت اجرایی ندارد و در مجموع به اهداف خود دست نیافتند.

حجت الاسلام خاتمی همچنین به حضور همیشه در صحنه مردم در رخداد‌های مختلف نظیر راهپیمایی ۲۲ بهمن و روز قدس اشاره کرد و گفت: حال که مردم به میدان آمده اند خدمتگزاران نظام اسلامی باید بیش از گذشته در راستای رفع مشکلات مردم بکوشند و وظیفه خود را انجام دهند.

وی همچنین دستاورد‌های پر خیر و برکت ماه رمضان را یادآور شد و گفت: بسیاری با پایان ماه رمضان از دستاورد‌های کسب شده ابراز خوشحالی می‌کنند و به تدریج این معنویات را از دست می‌دهند.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه ماه رمضان دستاورد‌هایی از قبیل تقوا، نورانیت، عبادت، آرامش نفس را به همراه داشت، گفت: همه روزه داران در این ماه عزیز دستاورد‌هایی از قبیل نماز شب، احسان، استغفار و روخوانی قرآن کریم را انجام می‌دادند، بهتر است در طول سال نیز به نوعی این اعمال مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری نماز عید سعید فطر به منزله خداحافظی از ماه رمضان نیست بلکه باید تلاش کنیم با حفظ ثمرات آن تا ماه رمضان سال بعد رمضانی باقی بمانیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.