پیش بینی ناپایداری جوی ودریایی در هرمزگان

امروز ناپایداری‌هایی در وضعیت جوی و دریایی استان پیش بینی می‌شود.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان ، در ساعات ابتدایی صبح در برخی سواحل و جزایر مه رقیق صبحگاهی و از ساعات بعدازظهر دریا با وزش باد‌های نسبتا شدید غربی مواج خواهد شد. همچنین در پاره‌ای از نقاط استان وقوع رگبار پراکنده باران و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

 دریا از ساعات بعدازظهر امروز تا اواخر وقت شنبه ۲۵ فروردین با وزش باد‌های نسبتا شدید جنوب غربی تا شمال غربی مواج و طوفانی خواهد شد.

بیشینه سرعت باددر شرق خلیج فارس و تنگه هرمز در محدوده ۵۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا تا ۲۰۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌شود شناور‌های سبک، صیادی و تفریحی از تردد جدا خودداری کنند و تمهیدات لازم جهت تردد سایر شناور‌ها در بنادر و اسکله‌های استان صورت پذیرد.

 همچنین از صبح امروز تا اواخر وقت شنبه ۲۵ فروردین، در ارتفاعات، مناطق مستعد و برخی مناطق دریایی استان رگبار پراکنده باران و رعدوبرق گاه تندباد لحظه‌ای با احتمال تگرگ پیش بینی می‌شود.

توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات و قرارگیری در بستر و حریم رودخانه‌های فصلی اجتناب گردد.

به لحاظ دمایی از فردا جمعه ۲۴ فروردین تا اواسط هفته آینده کاهش نسبی دمای بیشینه پیش بینی می‌شود.

آینده نگری: از روز دوشنبه ۲۷ فروردین تا صبح پنج شنبه ۳۰ فروردین با ورود یک سامانه بارشی از غرب استان و بتدریج با گسترش سامانه بارشی در سطح استان رگبار باران و رعدوبرق، گاه تگرگ و افزایش سرعت لحظه‌ای باد، آبگرفتگی معابر عمومی و در پاره‌ای از نقاط استان شدت بارش‌ها قابل ملاحظه و احتمال ظغیان و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی پیش بینی می‌شود. هرگونه تغییر در مدل‌ها و نقشه‌های هواشناسی اطلاع رسانی خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار