صدور دو هشدار نارنجی و زرد در هرمزگان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان بر لزوم رعایت توصیه‌ها به علت دو هشدار سطح نارنجی و زرد جوی و دریایی تاکید کرد.

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی و رصد فعالیت سامانه‌های هواشناسی، وزرش باد نسبتاً شدید شمال غربی تا جنوب غربی و مواج شدن دریا را پیش رو خواهیم داشت.

حسن زاده به هشدار شماره چهار سطح زرد اشاره کرد و افزود: وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی و جنوب غربی از بعد از ظهر دیروز سه شنبه ۲۱ فروردین آغاز و تا اواخر وقت یکشنبه ۲۶ فروردین با سرعت نزدیک به ۴۰ کلیومتر بر ساعت (در محدوده ۲۴ نات) ادامه خواهد داشت که افزایش موج تا ۱۵۰ سانتی متر (۵پا) را درپی دارد.

مدیرکل بحران استانداری هرمزگان با تأکید بر لزوم رعایت ایمنی در رفت و آمد‌های دریایی، گفت: لازم است گردشگران از فعالیت‌های تفریحی در ساعات بعد از ظهر و شب در مناطق گردشگری قشم، هرمز، لارک، هنگام و جزیره کیش خودداری کنند و صیادان با توجه به احتمال پاره شدن تور‌های صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی مراقبت‌های ویژه را بعمل آوردند.

حسن زاده درباره هشدار سطح ۲ نارنجی دریایی هم گفت: از بعد از ظهر فردا پنجشنبه ۲۳ فروردین تا اوایل وقت یکشنبه وزش باد شدیدتر می‌شود و ارتفاع موج تا نزدیک ۲۰۰ سانتیمتر (۷پا) در خلیج فارس و تنگه هرمز افزایش می‌یابد.

وی توصیه کرد: دستگاه‌های امدادرسان در مناطق دریایی استان آمادگی لازم داشته و در مناطق دریایی و ساحلی برای جلوگیری از خسارت احتمالی تمهیدات لازم اندیشیده شود و همچنان از رفت و آمد‌های شناور‌های سبک و فعالیت تفریحی خودداری و همچنین رفت و آمد ایمن شناور‌های مسافربری و کشتی‌های تجاری در خلیج فارس و نیمه غربی تنگه هرمز انجام شود

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار