کرمجگان رکورددار بارش های قم

بیشترین باران به میزان ۲۰ میلی‌متر در کرمجگان شهرستان کهک قم ثبت شد.

اداره کل هواشناسی قم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بارش‌های ثبت و گزارش شده از ایستگاه‌های هواشناسی استان حاصل از فعالیت سامانه بارشی اخیر نشان می‌دهد بیشترین مقدار در استان از کرمجگان شهرستان کهک به میزان ۲۰ میلی متر و در حوضه قمرود از خوانسار به میزان ۳۸.۲ میلی متر بوده‌است.

شهرستان کهک در فاصله حدود ۳۰ کیلومتری مرکز شهر قم واقع شده و دارای دو بخش مرکزی و فردو و ۱۸ روستاست که ۱۰ روستای آن جزء بخش مرکزی و هشت روستا نیز جزء بخش فردو است.

اطلاعیه حاکیست: میزان بارش ثبت شده در ایستگاه سالاریه شهر قم ۱۰.۵ میلی‌متر، قنوات ۱۰.۷، دستجرد ۱۲.۷، کندان ۱۶.۴، نیزار ۱۴.۱ و دامشهر ۱۳.۳ بوده‌است.

همچنین براساس پیش‌بینی کارشناسان اداره کل هواشناسی قم، امروز آسمان استان قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش ابر اوایل شب بارش پراکنده و وزش باد شدید است.

براساس این گزارش: فردا نیز آسمان قم قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش ابر اوایل شب بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

در استان قم ۱۰۹ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۲ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح‌سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.

شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می‌توانند با سامانه گویای هواگو با شماره تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.ghommet.ir مراجعه کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار