حجم آب دریاچه ارومیه به ۱.۹ میلیارد مترمکعب رسید/ ورودی آب ۴۱۱ مترمکعب بر ثانیه

حجم آب دریاچه طبق آخرین پایش به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به زمان مشابه پارسال ۲۵۰ میلیون مترمکعب و نسبت به ابتدای سال آبی جاری یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب بیشتر است.

محمدصادق معتمدیان دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه در حاشیه بازدید از دریاچه ارومیه، گفت: در حال حاضر همچنین تراز دریاچه ارومیه به هزار و ۲۷۰ متر و ۳۸ سانتی‌متر رسیده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۹ سانتی‌متر و نسبت به ابتدای سال آبی جاری (اول مهر ۱۴۰۲) ۵۵ سانتی متر افزایش تراز داریم.

وی اضافه کرد: وسعت دریاچه ارومیه نیز به هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع رسیده که ۳۵۰ کیلومتر مربع بیشتر از زمان مشابه پارسال  است.

وی با اشاره به بارش‌های خوب در استان و حوضه آبریز دریاچه ارومیه در زمستان ۱۴۰۲ و فروردین ماه‌جاری اظهار کرد: این بارش‌ها نسبت به بلندمدت ۲۷ درصد و نسبت به پارسال ۴۳ درصد افزایش داشته است.

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه با بیان اینکه برنامه رهاسازی از سد‌ها با افزایش حجم ذخایر آب آنها انجام گرفت و از آذرماه سال گذشته رهاسازی انجام شده، ادامه داد: در حال حاضر ۴۱۱ مترمکعب بر ثانیه ورودی آب به دریاچه ارومیه است که با این میزان ورودی به دریاچه در روز حدود ۵۰ میلیون مترمکعب می‌رسد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۲ ۲۳ فروردين ۱۴۰۳
کفران نعمت به میزانی باورنکردنی