شادمهر در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

آموزش ضمن خدمت معلمان باید رایگان باشد/ همچنان کمبود معلم داریم

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: دانشگاه فرهنگیان برای آموزش ضمن خدمت استخدام‌شدگان ماده ۲۸ نباید پول بگیرد چراکه یک اجحاف در حق معلمان است.

امانقلیچ شادمهر عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره تبدیل وضعیت نیرو‌های وزارت آموزش و پرورش گفت: شیوه‌نامه تبدیل وضعیت نیرو‌های وزارت آموزش و پرورش از یک فروردین ۱۴۰۳ اجرایی شده که شامل قرارداد‌های مهرآفرین، خرید خدمات و حق‌التدریسی‌ها است.

وی اظهار کرد: کمبود معلم در مدارس مشهود است بنابراین اولین کاری که وزارت آموزش و پرورش باید انجام دهد سامان‌دهی نیروهایش است.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس بیان کرد: در عین اینکه کمبود معلم داریم در سال پنجاه هزار نیروی آموزش و پرورش بازنشست می‌شوند که طبق معمول در سال ۱۴۰۳ این مشکل را خواهیم داشت و هنوز هم بعضی از مدارس کمبود معلم دارند.

شادمهر افزود: قرار است ۲۵ هزار معلم استخدام شوند، اما معلوم نشده که آزمون آن در اردیبهشت و یا خرداد برگزار می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: استخدام براساس ماده ۲۸ یک رویه جدید نیست و قبلا هم بوده است البته دانشگاه فرهنگیان براساس افزایش سهمیه ورود دانشجویان کار خود را انجام می‌دهد.

وی گفت: دانشگاه فرهنگیان برای آموزش ضمن خدمت استخدام‌شدگان ماده ۲۸ نباید پول بگیرد چراکه یک اجحاف در حق معلمان است و باید به صورت رایگان باشد بنابراین مجلس به این قضیه ورود خواهد کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۷ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
تقاضای تبدیل وضعیت معلمان حق التدریسی و سرباز معلمان قبل از سال ۹۱هستیم. با توجه به تصویب قانون مجلس شورای اسلامی برای استخدام معلمان حق التدریسی و سرباز معلمان قبل از سال ۹۱ ،ما نیز برای تبدیل وضعیتمون با موافقت اداره کل آموزش و پرورش به مدت دو سال هست. تکمیل نموده و تا الآن بلاتکلیفیم.
Iran (Islamic Republic of)
عبدالمجید حیدری
۱۵:۲۱ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
معلم نیستم ولی حق معلمان بیشتر از پزشکان نباشد کمتر نیست
اولیاء دوم فرزندان کشور هستند
Germany
ناشناس
۱۵:۱۰ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
اضافه تدریس بدیدالبته پولشو بموقع بدین نه اینکه تابستان۴۰۱معلمان اردبیل تقویتی کارکردند تا الان پولشو ندادن .
آخرین اخبار