سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ تهران گفت: طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی طی چندین مرحله به طور شبانه در این منطقه با جمع‌آوری ۵۳ معتاد متجاهر انجام شد.

حسین اخگرپور اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در شهر تهران با مشارکت یگان حفاظت شهرداری، پایگاه دهم مبارزه با مواد مخدر، گشت سازمان خدمات اجتماعی، شهربان و حریم‌بان نواحی، کلانتری‌های منطقه طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در فضا‌های بی دفاع شهری، خلازیر، باغ انگوری، زمین‌های بایر اطراف میدان مرکزی میوه و تره بار انجام شد.

وی ادامه داد: اغلب کارتن خواب‌ها و معتادان متجاهر در فضا‌های بی‌دفاع شهری و حاشیه بزرگراه‌ها بیتوته می‌کنند که این طرح با توجه به دستور شهردار تهران مبنی بر طرح سامان بخشی آسیب‌های اجتماعی، تامین امنیت شهروندان و کنترل بزهکاری اجرایی شد.

به گفته این مسئول، معتادان متجاهر پس از جمع‌آوری برای ساماندهی و غربالگری به مراکز تخصصی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران منتقل می‌شوند.

اخگرپور با اشاره به اینکه این مانور با هدف بهبود کیفیت زندگی شهروندان و پیگیری درخواست‌های آنان اجرایی شده تصریح کرد: طرح سامان بخشی اجتماعی به منظور جمع آوری معتادان متجاهر، زباله گردها، متکدیان و کودکان کار به طور جدی در این منطقه پیگیری و اجرا می‌شود.

سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ تهران از شهروندان خواست در صورت مشاهده محل‌های تجمع معتادان، به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به جمع آوری و ساماندهی این افراد اقدام شود.

طرح جمع آوری معتادان متجاهر در منطقه ۱۹ با حضور احمد احمدی صدر مدیر کل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، سرهنگ حسنه معاون یگان حفاظت شهرداری تهران و مدیران شهری این منطقه همراه بود.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۰ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
معتاد = مین آماده انفجار
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۱۲ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
توی این معتادان متجاهر،من وکیل دیدم،مهندس دیدم،پزشک دیدم ،کارمند اخراجی دیدم،نظامی اخراجی دیدم،همه جور آدمی توشون هست،کاش خَیّر ها ی دیگه هم از بین شون آدمهای مستعد ی که میخان واقعن به زندگی برگردن پیدا کنن،ببرن کمپ یا کنگره ۶۰ و بعد از رهایی نیز تا مدتی ازشون حمایت کنن تا روی پای خودشون باستند و این زنجیره ی کمپ اعتیاد کمپ قطع بشه،اگر کسی توان و موقعیت کمک به این اشخاص رو داره لطفن کمک کنه که ارزش این کار کم از مدرسه و بیمارستان ساختن نیست.
آخرین اخبار