حمایت چهار هزار و ۵۴۷ حامی جدید از ایتام و فرزندان محسنین در سیستان و بلوچستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان گفت: ۳۳ هزار و ۱۵۶ یتیم در استان زیر پوشش کمیته امداد هستند که از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون چهار هزار و ۵۴۷ حامی جدید به جمع حامیان ایتام استان پیوسته اند.

  سید مهدی عبادی   اظهار کرد: در حال حاضر با حمایت حامی‌های جدید تعداد حامیان فرزندان محسنین سیستان و بلوچستان به ۲۴ هزار نفر رسیده که در مجموع ۵۷ هزار و ۱۷۲ یتیم و فرزند محسن در استان نحت پوشش کمیته امداد هستند.

وی با اشاره به اینکه حامیان جدید ۱۵ هزار و ۷۲۶ یتیم را حمایت می‌کنند بیان کرد: مجموع حامیان سیستان و بلوچستان ۳۲ هزار و ۴۶۶ نفر هستند که از این تعداد ۱۲ درصد بومی و بقیه غیر بومی هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در حال حاضر این اداره کل، ۱۹۱ هزار خانواده زیر پوشش دارد که از این تعداد ۶۱ هزار و ۱۵۴ خانواده شهری و ۱۲۱ هزار و ۹۲۷روستایی هستند.

وی با اشاره به اینکه کمک به امر ازدواج مددجویان و فرزندان خانواده‌های مددجو یکی از اولویت‌های کمیته امداد است خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۱ هزار و ۱۰۳ سری جهیزیه شامل اقلام ضروری به استان تعلق گرفته است.

عبادی افزد: در سال گذشته ۱۱ هزار و ۹۳۶ فرصت شغلی با ۱۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سیستان و بلوچستان ایجاد شده است.

وی در مورد بیمه خسارت‌ها گفت: پرداخت برخی از درمان‌ها به عنوان مثال جراحی در مراکز خصوصی را بیمه و کمیته امداد قبول نمی‌کنند که صندوق خسارت خاص برای این کار در نظر گرفته شده که کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز عضو این صندوق است و تاکنون حدود ۴۰ میلیارد ریال از این صندوق برای مددجویان استفاده شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: هم‌اینک ۱۴۹ هزار و ۴۴۱ دانش آموز و چهار هزار و ۱۸۷ دانشجو زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هستند که در سال گذشته ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای خدمات فرهنگی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته اتفاق خوشایندی در حوزه اشتغال در سیستان و بلوچستان افتاده است ادامه داد: تعداد ۳۲۷ دستگاه تاکسی سمند سورن پلاس تحویل مددجویان زاهدانی و فرزندان آن‌ها شد که کمیته امداد استان از طریق سه بانک سپه، توسعه تعاون و ملی وام سه میلیارد ریالی پرداخت کرده است.

عبادی با اشاره به وجود نعمت آفتاب در منطقه سیستان و امکان بهره‌برداری از این ظرفیت در جهت تولید انرژی برق و ایجاد اشتغال برای مردم منطقه، گفت: در سال گذشته تعداد ۲ هزار و ۴۵۰ نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی در منازل نصب و وارد مدار شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار