خیرین مهرستانی در جشن گلریزان ۷۰۰ میلیون ریال کمک کردند

فرماندار مهرستان گفت: خیران این شهرستان در جشن گلریزان بیش از ۷۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کردند.

 ناصر درازهی شامگاه سه شنبه در جشن گلریزان که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان مهرستان برگزار شد اظهار کرد: هر ساله در ماه مبارک رمضان مراسمی با عنوان جشن گلریزان در سایر نقاط کشور برگزار می‌شود و این برنامه بیشتر با هدف فرهنگ‌سازی و غنی‌سازی آن در جامعه است.

وی بیان کرد: زندانیان جرائم غیر عمد زندانیانی هستند که ناخواسته و برای بدهی مالی اعم از چک و سفته و در راستای تعهدات مالی و یا در حوادث غیرعمد مانند بی‌احتیاطی در امر رانندگی، محکوم و در راستای اعمال ماده ۲ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، به زندان می‌روند.

فرماندار مهرستان افزود: کمک به همنوع و شخص آسیب دیده و گرفتار، وظیفه ذاتی هر انسان است و اجر و مزد آن نزد خداوند متعال محفوظ خواهد بود.
مدیرعامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه با بیان اینکه جشن گلریزان به منظور کمک به زندانیان جرائم غیرعمد هر ساله در ایام ماه مبارک رمضان در سراسر کشور برگزار می‌شود، افزود: باید این نگاه حسنه و خداپسندانه را در جامعه ترویج دهیم که خوشبختانه در فرهنگ ما ایرانیان نیز نهادینه شده و از تمام ظرفیت موجود استفاده کنیم تا این فرهنگ برای تمامی افراد الگو و مانع از وقوع این نوع جرائم شود.

سید عبدالحسین سجادی بیان کرد: مردم ما همیشه در کنار هم بوده و در صورت مشاهده گرفتاری برای یک همنوع تمام تلاششان را برای رفع گرفتاری انجام داده‌اند که نمونه بارز آن جشن گلریزان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار