درمان دیابت با طب سنتی هیچگونه قطعیت علمی ندارد

تبلیغات انجام شده در فضای مجازی مبنی بر درمان دیابت با داروی گیاهی فاقد هرگونه قطعیت علمی است

 سیده فاطمه موسوی عمادی فوق تخصص بیماری‌های  گوارش و کبد بزرگسالان گفت: متاسفانه تعدادی از مردم مصرف داروهای گیاهی جهت کنترل دیابت و قطع انسولین را دارای اثرات مثبت فراوان و فاقد هرگونه عارضه ای می دانند در حالی که مصرف این داروهای گیاهی عوارض بسیار جدی و خطرناکی برروی بدن از جمله کبد می گذارد.
وی ادامه داد: برخی از گیاهان دارویی توانایی کاهش دادن قند خون را دارند، اما این بدان معنی نیست که به عنوان درمان بتوان از آنها استفاده کرد، زیرا میزان مصرف و زمان مصرف آن ناشناخته است و منجر به بروز عوارض جدی در بدن فرد می شود.
خانم دکتر موسوی گفت: افراد دیابتی با داشتن سبک زندگی سالم، ورزش منظم، مدیریت استرس و عدم استعمال دخانیات در کنار مراقبت های پزشکی لازم می توانند از زندگی طبیعی برخوردار باشند.
وی عنوان کرد: ابتلا به دیابت با انجام آزمایش خون مشخص می شود، معمولا دیابت نوع یک در کودکان شایع است که ناشی از اختلال عملکرد  سیستم ایمنی بدن است و برای درمان آن نیاز به تزریق انسولین است.
فوق تخصص بیماری‌های  گوارش و کبد بزرگسالان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: دیابت نوع ۲ معمولاً از ۳۵  سالگی رخ می دهد که نوعی از سبک زندگی کم تحرک است و معمولا به استفاده از رژیم غذایی سالم و قرص های خوراکی کنترل می شود.

برچسب ها: طب سنتی ، علوم پزشکی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار