خاندوزی:

مالیات تولید برای سومین سال پیاپی کاهش می‌یابد

وزیر اقتصاد با اعلام ۳ خبر خوب برای تولیدکنندگان گفت: امسال برای سومین سال پیاپی از سوی دولت کاهش مالیات تولید در بودجه سالانه در نظر گرفته شده است.

 سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به مأموریت رییس‌جمهور به وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه و همچنین بانک مرکزی برای تدوین برنامه جامع جهش تولید با مشارکت مردم گفت: با توجه به اینکه جلسات بسیار خوبی در این زمینه برگزار شده است امیدواریم ویرایش نهایی آن را در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مصوب کرده و اطلاع رسانی کنیم.

وی با اشاره به سه خبر خوب برای تولید کنندگان افزود: با توجه به اینکه بخش اول بودجه سال ۱۴۰۳ در بیست و هفتم اسفند ماه از مجلس به دولت ابلاغ و دولت مکلف بود که بخش دوم بودجه ۱۴۰۳ را آماده کند که در روز‌های گذشته به مجلس ارسال شد؛ با توجه به نامگذاری سال به عنوان جهش تولید برای چندمین سال پیاپی از سوی رهبر معظم انقلاب ما نیز در تدوین بخش دوم لایحه بودجه برای سومین سال پیاپی کاهش مالیات تولید کنندگان را به عنوان لبیکی به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری در دستور کار خود قرار دادیم.

خاندوزی گفت: در طول تاریخ بودجه نویسی کشور سابقه نداشته که یک دولت برای سه سال پیاپی به ترتیب دو درصد، ۵ درصد و ۷ درصد کاهش مالیات تولید را در دستور کار قرار دهد. امیدواریم با نظر مساعد مجلس شورای اسلامی این را بتوانیم به عنوان یک دستور کار حمایت از تولید داشته باشیم.

وزیر اقتصاد ادامه داد: خبر دوم؛ از آنجا که بخش صادرات کشور در تولید و ارزآوری نقش مهمی دارند، با پیشنهاد بانک مرکزی هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی دولت، رفع تعهد ارزی صادرکنندگان را اصلاح کردیم و امیدواریم طی ۱۰ روز آینده در صحن هیات دولت نیز به تصویب برسد. این موضوع مورد مطالبه صادرکنندگان کشور بود، تولید و صادرات و ارزآوری را به دنبال خواهد داشت.

خاندوزی گفت: خبر سوم فرا رسیدن موعد اجرای آیین نامه‌های ماده ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود محیط کسب و کار است که در سال گذشته از سوی دولت تصویب شد و حالا موعد اجرای آنها فرا رسیده است که دستگاه‌ها و دولت را منضبط می‌کند و پیش بینی پذیری را برای تولید کنندگان و صادر کنند آیین نامه محقق خواهد شد.

وزیر اقتصاد در ادامه با اشاره به وضعیت شاخص‌های اقتصادی در سال ۱۴۰۲ و پیش بینی سال جاری تاکید کرد: از مجموعه نقاط قوت و ضعفی که در سال گذشته پشت سر گذاشتیم اهتمام ویژه‌ای بود که دولت با تاکید موکد رئیس جمهور بر مهار تورم و رشد تولید بر مبنای شعار سال گذشته سال داشت و در نتیجه این تلاش‌ها بر اساس اخبار ۹ ماهه نرخ رشد اقتصادی عددی بالاتر از سال‌های گذشته محقق شده است که با وجود تحریم و فشار‌های اقتصادی چنین رشد اقتصادی کشور نداشته است و امیدواریم ۱۲ ماهه سال گذشته نیز زمانی که آمار‌ها مشخص شود، رکورد تمام سال‌های گذشته در رشد اقتصادی شکسته شود.

وی ادامه داد: آمار بیکاری در سال گذشته در پاییز ۱۴۰۲ پایین‌ترین نرخ بیکاری تمام سال‌های گذشته محقق شد، تراز تجاری سال ۱۴۰۲ با ۱۵۳ میلیارد دلار مجموع صادرات و واردات کشور نشان داد که کشور توانسته به بسیاری از تنگنا‌های خارجی خود غلبه کند و به ویژه در سرمایه‌گذاری خارجی نیز با بیش از پنج و نیم میلیارد دلار رکورد ۱۶ ساله سرمایه‌گذاری خارجی نشان می‌دهد که در سال ۱۴۰۳ نیز بنیان‌ها و زیرساخت‌های رشد اقتصادی محکم به مسیر خود ادامه خواهد داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۵ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
چرا بورس نابود کردید جواب بده مگر بورس شاه کلید اقتصاد نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۷ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
وسایل خانگی داخلی مونتاژ داخلی هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۹ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
دروغگو ایرانخودرو ماشین ۱۴۰۲ تحویل نداده فروردین هم تمام داره میشه پولش با مالیات کامل سال قبل از من گرفته الان پیام داده ارزش افزوده ۱۰ درصد شد باید یک درصد اضافه شد ما پرداخت کنیم چه مملکت گل بلبلیه چقدر دروغ.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۶ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
چرا قیمت لوازم خانگی ماه به ماه افزایش پیدا می‌کند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۴ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
همشم لوازم خانگى ايرانى بى كيفيت با قيمت نجومى ما يكساله يه گاز ايرانى خريديم دوتا از جرقه هاش خراب شده و هميشه هم بايد موقع روشن كردن شعله پخش كن رو با دست جابجا كنيم كه روشن بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۶ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
چون لوازم خانگی رو کارگرا میسازن و با افزایش حقوق طبیعتا قیمتا هم زیاد می‌شه چون صاحب سرمایه نمیاد از جیب خودش پول کارگراشو بده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۶ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
از تولید مالیات نگیرید درعوض از دلالی مالیات مضاعف بگیرید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۴ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
کاش این خبرای خوب رو به کارمندان هم بدهند خوش به حال سرمایه داران
آخرین اخبار