اعلام میزان خسارت‌های باران و رگبار تند تگرگ به استان کرمانشاه

مدیرکل بحران استانداری کرمانشاه در خصوص میزان خسارت‌های باران و رگبار تند تگرگ به استان به ویژه بخش کشاورزی، گفت : بارش‌ها حدود ۵ هزار و ۷۷۴ میلیارد ریال خسارت برجای گذاشته است.

افشین یگانه، مدیرکل بحران استانداری کرمانشاه در خصوص میزان خسارت‌های باران و رگبار تند تگرگ به استان به ویژه بخش کشاورزی، گفت : در پی هشدار رنگ نارنجی که در مورخه ۲۱ فروردین‌ماه مبنی بر بارش قابل توجه در سطح استان صادر شد، خسارت‌هایی هم در سطح استان داشتیم.

وی ادامه داد: براساس گزارش فرمانداری‌ها و جهاد کشاورزی حدود ۱۸ هزار و ۹۱۰ هکتار از محصولاتی مربوط به زمین‌های کشاورزی که شامل گندم، جو و چغندرقند، کلزا و نخود و حدود ۳ هزار و ۴۶۰ هکتار از محصولات‌های هسته‌دار باغی که مربوط به گردو، بادام، انگور و... دچار سیل و خسارت شده‌اند.

مدیرکل بحران استانداری کرمانشاه، از تلف شدن ۲۴ رأس دام سبک بر اثر بارش‌های قابل توجه خبر داد و گفت: براساس برآورد اولیه پیش‌بینی می‌شود، بارش‌های اخیر حدود ۵ هزار و ۷۷۴ میلیارد ریال خسارت برجای گذاشته است.

وی از تخریب ۶۰ کیلومتر از راه‌های عشایری شهرستان گیلانغرب سخن گفت و افزود: در حال حاضر با پیگیری راهداری و امور عشایری راه‌ها باز شده است .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار