سواحل گردشگرپذیر قشم از زباله پاکسازی شد

رییس اداره محیط زیست شهرستان قشم از پاکسازی سواحل گردشگرپذیر و زیبای جزیره قشم از وجود زباله و پسماند‌های به جای مانده از حضور مسافران نوروزی خبر داد.

شاهمراد جعفری رییس اداره محیط زیست شهرستان قشم گفت: به همت و همکاری اداره حفاظت محیط زیست، آموزش و پرورش و یک گروه ۲۰ نفره به نام ۱۸ بهشت در سواحل پارک زیتون تا پلاژ سیمین، ریگو، شیب دراز و اسکله کندالو انجام شد، شماری از دانش آموزان، قشموندان و دوستداران محیط زیست بزرگ‌ترین جزیره ایرانی خلیج فارس از وجود زباله و پسماند‌های به جای مانده از حضور مسافران نوروزی پاکسازی شد.

وی ادامه داد: ساحل و دریا مهم‌ترین تفریحگاه سرزمین آب و آفتاب است که در آن علاوه بر قشموندان، روزانه صد‌ها نفر از مسافران و گردشگرانی که از نقاط مختلف کشور به این این جزیره سفر می‌کنند، به ورزش و سیاحت و استراحت می‌پردازند، اما در حفاظت از آن کوتاهی و حجمی زیادی زباله در این سواحل رها می‌شود.

رییس اداره محیط زیست شهرستان قشم توضیح داد: این برنامه پاکسازی با هدف آگاهی دادن و ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست به مردم جامعه محلی، گردشگران، دانش آموزان و مسوولین نگین خلیج فارس انجام شد تا با حساسیت بیشتری نسبت به حفظ و زیباسازی سیمای ساحلی توجه کنند.

جعفری اضافه کرد: متاسفانه هرساله با حضور بی شمار گردشگران نوروزی در سواحل این جزیره بخشی از زباله‌های به جای مانده از حضور آنان وارد آب دریا می‌شود و به مرور با امواج به ساحل آورده می‌شود که آلودگی زیادی ایجاد می‌کند.

وی از مسئولان ذیربط خواست تا در سال چندین مرحله با فراخوان عمومی و بهره گیری از امکانات موجود سواحل سرزمین عجایب هفتگانه خلیج فارس را از وجود زباله، بطری ها، دور ریز‌های پلاستیکی و ته سیگار پاکسازی کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار