حضور ۱۷۰ هزار نفر در طرح آرامش بهاری همدان

معاون امورفرهنگی اوقاف و امورخیریه استان همدان گفت: از ۲۷ اسفند سال گذشته تا ۱۴ فروردین ۱۷۰ هزار نفر از خدمات طرح آرامش بهاری در بِقاع متبرکه استان بهره مند شدند.

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی با اشاره به اینکه همزمان با ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی در ۶۱ بقعه متبرکه استان اجرا شد تصریح کرد: با توجه به همزمانی بهار طبیعت با بهار قرآن و ماه مهمانی خدا، امسال برنامه‌های طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی به صورت همزمان در بِقاع متبرکه استان در دستور کار قرار گرفت.

او گفت: اجرای مراسم تحویل سال ۱۴۰۳ در جوار ۶۱ امامزاده و بقعه شاخص استان انجام شد و در لحظه سال تحویل امسال ۲۰ هزار نفر در بِقاع متبرکه استان حضور یافتند.

معاون امورفرهنگی  اوقاف و امورخیریه استان همدان گفت: طرح آرامش بهاری همه ساله در طول تعطیلات سال نو در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌شود و برنامه‌هایی همچون برپایی خیمه‌های معرفت و غرفه‌های فرهنگی، مشاوره و برپایی غرفه‌هایی با برنامه‌های شاد و آموزنده برای کودکان و نوجوانان ذیل طرح آرامش بهاری تدوین شده است.

حجت‌الاسلام حسینی افزود: ۲۰ مُبلغ بومی و ۱۵ مُبلغ اعزامی میزبان اجرای طرح ضیافت الهی و آرامش بهاری در بقاع شاخص استان بودند.

او گفت: بِقاع متبرکه استان براساس ظرفیت‌ها سطح بندی شده اند که ۲ بقعه سطح یک، ۹ بقعه سطح ۲ و ۵۹ بقعه سطح سه در استان همدان میزبان طرح آرامش بهاری بود.

معاون امورفرهنگی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه استان همدان افزود: در بِقاع سطح یک خیمه‌های معرفت، غرفه‌های پاسخگویی به مسایل شرعی، مشاوره خانواده، غرفه کودک و نوجوان، جزوخوانی قرآن و اقامه نماز جماعت و در بِقاع سطح ۲ با توجه به ظرفیت‌ها غرفه‌های فرهنگی و جزو خوانی دایر است و نیز در بِقاع سطح سه آمادگی برای حضور زائران در امامزادگان فراهم شد.

حجت‌الاسلام حسینی گفت: به منظور تقویت باور‌های دینی و ارتقای فضای معنوی جامعه و همچنین ترویج فرهنگ دعا و مناجات، دستگاه‌های اجرایی، نهادها، ارگان‌ها و هیات‌های امنای بقاع متبرکه و مراکز این نهاد در شهرستان‌ها همکاری لازم را در برگزاری برنامه‌های آرامش بهاری داشتند.

او همچنین از غبارروبی و نظافت بِقاع متبرکه استان همدان خبر داد و فضاسازی محیطی، مراسم تحویل سال نو، اقامه نماز جماعت، برپایی خیمه‌های معرفت، اعزام مبلغان اعزامی و بومی به نقاط مختلف استان، آیین جزءخوانی قرآن، تفسیر قرآن و مناجات‌خوانی را از جمله برنامه‌های طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان همدان برشمرد.

معاون امورفرهنگی اوقاف و امورخیریه استان همدان با اشاره به اینکه همزمان با پنجشنبه آخر سال نیز برنامه‌هایی در سطح بقاع متبرکه برپا شد افزود: خیمه‌های معرفت با برپایی غرفه‌های مختلف در طول برگزاری طرح آرامش بهاری در بِقاع متبرکه استان همدان شامل غرفه کودکان، پاسخگویی به سوالات شرعی، صحیح‌خوانی قرائت نماز، گفتمان‌های دینی و مشاوره دایر شد.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه در طول ماه مبارک رمضان و طرح آرامش بهاری برنامه‌هایی همچون قرائت دعا‌های ویژه این ماه، حضور قاریان برجسته در برنامه‌های ماه رمضان و آرامش بهاری با برگزاری محافل قرآنی و اطعام‌دهی اجرا شد افزود: برگزاری جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) و شب‌های قدر همزمان با ایام ماه مبارک رمضان در طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی اجرایی شد.

برچسب ها: اوقاف ، ارامش بهاری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.