برداشت بیش از یک میلیون تن گندم در کرمانشاه

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : در سال زراعی جاری پیش بینی می‌شود بیش از یک میلیون تن گندم در استان برداشت شود.

علی چاله چاله رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : برداشت گندم در استان با توجه به شرایط مزارع و نوع ارقام کشت شده از اواسط اردیبهشت ماه در مناطق گرمسیر استان آغاز خواهد شد.

وی افزود: برهمین اساس پیش بینی می‌شود امسال تولید گندم در استان به بیش از یک میلیون تن برسد که از این میزان حدود ۸۰۰ هزار تن از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال زراعی جاری حدود ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت گندم رفته است اظهار کرد: از این میزان ۳۰۰ هزار هکتار به کشت گندم دیم و مابقی به گندم آبی اختصاص دارد.

چاله چاله میزان تولید این محصول در سال زراعی جاری را مشابه پارسال عنوان کرد و گفت: سال زراعی گذشته در مجموع یک میلیون و ۶۰ هزار تن گندم در استان تولید شد که ۸۰۶ هزار تن آن تحویل مراکز خرید تضمینی گندم شد.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای آغاز برداشت گندم در استان اندیشیده شده است، گفت: به محض آغاز برداشت گندم، فعالیت مراکز خرید تضمینی نیز در مناطق مختلف استان آغاز به کار خواهند کرد.

چاله چاله با اشاره به پایش مستمر مزارع گندم استان برای مقابله با شیوع احتمالی آفات سن گندم و زنگ زرد گفت: به محض مواجه شدن با این آفات نسبت به مقابله با آنها اقدام شده و از شیوع آفت در مزارع جلوگیری می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه یادآور شد: استان کرمانشاه در سال زراعی گذشته با تولید یک میلیون و ۶۰ هزار تن گندم رتبه چهارم را از حیث خرید تضمینی گندم در کشور پس از خوزستان، کردستان و فارس کسب کرد که این حجم از تولید گندم در این استان در بیش از ۲۰ سال گذشته کم سابقه بوده است.

وی افزود: این میزان افزایش تولید در سال زراعی گذشته در حالی در استان اتفاق افتاد که سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جاری در مقایسه با سال زراعی گذشته ۱۷ هزار هکتار کاهش یافته بود .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار