امام جمعه اراک:

نیرو‌های مسلح در بالاترین سطح آمادگی قرار دارند

امام جمعه اراک گفت: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح آمادگی قرار دارند و با اقتدار از مرز‌های کشور دفاع می‌کنند.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک با اشاره به ۲۹ فروروین روز ارتش، افزود: ایران در طول ۳۰۰ سال گذشته نیروی مسلحی به قدرتمندی جان برکفان جمهوری اسلامی در ارتش، سپاه و فراجا به خود ندیده است.

وی ادامه داد: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران به لحاظ مالی در معمولی‌ترین سطح ممکن زندگی می‌کنند، اما در هر شرایطی با اقتدار از خاک پاک این سرزمین صیانت خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول عمر با برکت نظام اسلامی همواره سدی محکم در برابر توطئه‌های دشمنان بوده و در سایه دوراندیشی و اقتدار فرمانده کل قوا خوش درخشیده و قدرتمند در برابر هر تنشی ایستاده است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: نیرو‌های ولایت‌مدار ارتش در دوران دفاع مقدس با همه توان در بخش‌های دریایی، زمینی و هوایی از کیان ایران اسلامی دفاع و برای قطع کردن دست متجاوزان از خاک میهن اسلامی حماسه‌های بزرگ و به یادماندنی خلق کردند که همواره بر تارک تاریخ این مرز و بوم خواهد درخشید.

امام جمعه اراک با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز عید سعید فطر، گفت: رژیم اشغالگر و جعلی صهیونیستی با حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی در سوریه در واقع به خاک ما تجاوز کرده و تنبیه این رژیم غاصب حتمی است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: ما ایمان داریم اسلام با نثار سرداران در راه حفظ ارزش‌های اسلامی و دفاع از کیان اسلام به هدف غایی خود یعنی پیروزی جبهه مقاومت در برابر مستکبران خواهد رسید و این اسلام است که فلسطین را نجات می‌دهد و قدس شریف را از چنگال آنها آزاد خواهد کرد.

خطیب جمعه اراک بیان کرد: حمایت ملت ایران از آزادی قدس شریف تنها یک حمایت مقطعی برای به چالش کشاندن سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی و دنباله آنها در منطقه نیست، بلکه برگرفته از آرمان‌های امام خمینی (ره) بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اظهار کرد: ملت ایران و طرفداران انقلاب اسلامی و همه آزادی‌خواهان سراسر جهان، حمایت از آزادی فلسطین را به‌عنوان یک راهبرد اساسی تا محو رژیم ستمگر کودک‌کش صهیونیستی ادامه خواهند داد

وی با اشاره به اتفاقات اخیر غزه و شهادت فرزندان اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، گفت: در طول سال‌های گذشته چندین نفر از خانواده هنیه در جبهه مقاومت به شهادت رسیده‌اند.

امام جمعه اراک ادامه داد: حضور یکپارچه اقشار مختلف مردم در راهپیمایی روز قدس و زحمات تمامی دست اندرکاران که زمینه این حماسه غرور آفرین را فراهم کردند، ستودنی و قابل قدردانی است و مسئولان باید قدر این ملت فهیم، آگاه و همیشه در صحنه را بیش از پیش بدانند.

امام جمعه اراک تاکید کرد: دولت وظیفه دارد برای ساماندهی مسائل ارزی، تورم و مسکن کشور برنامه‌ریزی کند تا مردم آثار زحمات دولتمردان را در سفره خود ببینند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه سخنان خود به مسئله حجاب اشاره کرد و افزود: حفظ حرمت‌ها از جمله حجاب اسلامی که مقام معظم رهبری نسبت به رعایت آن تاکید کردند باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.