هوای سرد در زنجان تا صبح فردا تداوم دارد

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: دمای هوای این استان تا صبح فردا/شنبه/ کاهشی است و پس از آن به تدریج روند افزایشی به خود می‌گیرد.

مرتضی قدیمی کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: وضعیت جوی امروز این استان اغلب ابری است که در برخی نقاط با بارش باران همراه خواهد شد.

وی اضافه کرد: بر این اساس از بعداز ظهر امروز نیز به تدریج از میزان پوشش ابر‌ها کاسته شده و به دنبال آن وزش باد به نسبت شدید بین ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر مناطق مختلف استان را در بر می‌گیرد.

این کارشناس ادامه داد: طی هفته آینده نیز شرایط جوی پایداری در استان حاکم خواهد بود، اما طی روز/دوشنبه/ با افزایش پوشش ابر در برخی نقاط بارش پراکنده باران به وقوع می‌پیوندد.

وی اظهار داشت: طبق داده‌های ایستگاه‌های هواشناسی استان زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته خدابنده با ۲درجه بالای صفر سردترین و چورزق با ۲۱ درجه بالای صفر، گرمترین ایستگاه‌های هواشناسی استان بودند.

قدیمی با بیان اینکه دمای کمینه و بیشینه شهر زنجان نیز در مدت یاد شده بین سه تا ۱۴ درجه بالای صفر بوده است افزود: دمای فعلی شهر زنجان ۶ درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت سه درجه کاهش نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته نیز بیشترین میزان بارش از ایستگاه‌های فرودگاه و گرماب به میزان ۱۷ و ۱۲.۵ میلی متر ثبت شده است.

به گفته وی، دمای کمینه و بیشینه شهر زنجان در مدت یاد شده بین ۱۴ و یک درجه بالای صفر بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.