امام جمعه زنجان:

وحدت و اقتدار نیروی‌های نظامی کشور موجب کسب دستاورد‌های ارزشمندی شده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی اشاره کرد و گفت: روزگاری ساخت موشک قابل باور نبود، اما امروز موشک‌هایی با دقت بالا داریم، وحدت و اقتدار نیرو‌های نظامی، انتظامی و امنیتی برای یک هدف مشترک سبب بروز کسب چنین دستاورد‌های ارزشمندی شده است.

حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه نماز جمعه این هفته شهر زنجان به فعالیت نیرو‌های خدوم نظامی در زیر چتر ولایت، آمادگی و قدرت نظامی ایران اشاره کرد و افزود: نیرو‌های دریایی، زمینی، هوایی، سپاه، ارتش و انتظامی و ... با هوشیاری و وحدت توطئه‌های دشمنان را در نطفه خفه می‌کنند.

وی۲۷ فروردین مصادف با ۱۵ آوریل سالروز حمله آمریکا به لیبی را یادآور شد و گفت: آمریکا هرگز دست از جنایت و حمله نکشید و تاریخ گواه آن است؛ برخی می‌گویند دانش هسته‌ای می‌خواستیم چیکار، اما در طول زمان ضرورت دانش هسته‌ای مشخص شد، قرآن به ما سفارش می‌کند اگر قوی باشیم دشمن فکر حمله نخواهد داشت. 

امام جمعه زنجان با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی تحولی در دوران دفاع مقدس ایجاد کرد، ادامه داد: این شهید بزرگوار مدل و الگوی ارتش شد و این همه هماهنگی، دستاورد و قدرت نظامی مرهون شهدای همچون شیرازی و نامجو و قرنی هستند.

حجت الاسلام خاتمی در بخش دیگر سخنان خود به فرمایشات رهبری در ایام اخیر اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در رابطه با دلار‌های تلگرامی صحبت‌های قابل تاملی داشتند ایشان فرمودند: بعضی از شرکت‌های بزرگ پر درآمد با مواد اولیه داخلی قیمت محصول خود را با دلار تلگرامی جعلی تنظیم می‌کنند. چرا به دلار حاکمیت می‌دهید؟ چرا رقیب ریال را تقویت می‌کنید؟ و خواستار توجه جدی مسئولین و پیگیری این مسئله شدند.

نماینده ولی فقیه در زنجان با اشاره به برگزاری مطلوب جلسات انس با قرآن در ماه مبارک رمضان ضمن تشکر از عاملان این برنامه‌ها گفت: امسال شاهد محفل‌های قرآنی و قرائت‌های خوب بودیم و مقام معظم رهبری هم به این مساله تاکید داشتند بر این اساس باید طهارت نفسی که در ماه مبارک ایجاد شده است را حفظ کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هرچیزی در فضای مجازی می‌بینیم باید درباره آن تحقیق داشته باشیم درباره مساله حجاب نیز خاطرنشان کرد: حجاب یک حکم مسلم شرعی است و باید آن را رعایت کنند، نمی‌توان از آن صرف نظر کرد در بحث حجاب، قانون وجود دارد؛ رعایت آن برای افرادی که حتی به شرع معتقد نیستند، واجب است، لذا رعایت قانون بر همگان واجب است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.