آزمایش ویژگی جدید توسط متا برای محافظت از نوجوانان در اینستاگرام

متا برای محافظت از نوجوانان در اینستاگرام، تصاویر دارای برهنگی در پیام‌های خصوصی را به‌طور خودکار تار می‌کند.

متا درحال آزمایش ویژگی‌های جدیدی در اینستاگرام است که با هدف محافظت از کاربران نوجوان در برابر محتوا‌های دارای برهنگی طراحی شده است. ازجمله این ویژگی‌ها می‌توان به موردی اشاره کرد که به‌صورت خودکار، تصاویر حاوی برهنگی را در بخش پیام‌های خصوصی برای کاربران نوجوان تار می‌کند.

طبق پست منتشرشده در وبلاگ متا، این ویژگی از یادگیری ماشینی برای شناسایی و محو خودکار تصاویر مشکوک حاوی برهنگی استفاده خواهد کرد و کاربران می‌توانند نمایش یا عدم‌نمایش آنها را بنا به خواست خود انتخاب کنند.

محافظت از کاربران نوجوان اینستاگرام

علاوه‌بر این، غول فناوری همچنین درحال پیاده‌سازی ویژگی دیگری است که هنگام به‌اشتراک‌گذاری تصاویر بی‌پرده توسط کاربران نوجوان، به آنها هشدار می‌دهد تا دوباره در این رابطه تصمیم‌گیری کنند. متا با این ویژگی امیدوار است تا بتواند از نوجوانان در برابر کلاهبردارانی که برای دیگران تصاویر برهنه ارسال می‌کنند و آنها را فریب می‌دهند تا تصاویر خود را ارسال کنند، محافظت کند.

همچنین متا اعلام کرده که درحال اجرای تغییرات دیگری است که پیداکردن و تعامل با نوجوانان را برای کلاهبرداران بالقوه دشوارتر می‌کند. غول فناوری می‌گوید درحال توسعه فناوری جدیدی برای شناسایی حساب‌هایی است که «به‌طور بالقوه» درگیر اخاذی جنسی هستند و برای نحوه تعامل این حساب‌ها با سایر کاربران، محدودیت‌هایی را اعمال خواهد کرد.

غول شبکه‌های اجتماعی، از مدت‌ها قبل برای پلتفرم‌های خود سیاست‌هایی داشته است که کاربران را از ارسال عکس‌های برهنه یا وادارکردن دیگران به‌شتراک‌گذاری تصاویر شخصی و محرمانه خود منع می‌کند. بااین‌حال، این سیاست‌ها همیشه موفقیت‌آمیز نبوده‌اند و گاهی اوقات نتایج بسیار غم‌انگیزی به‌همراه داشته‌اند.

اواخر سال گذشته، سناتور‌های آمریکایی با مدیرعامل برخی غول‌های فناوری دارای شبکه اجتماعی، ازجمله متا، ایکس و تیک‌تاک جلسه‌ای داشتند تا درباره امنیت آنلاین کودکان صحبت کنند. در جریان این جلسه، «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، از والدین و خانواده‌ها به دلیل تأثیر شبکه‌های اجتماعی روی کودکان عذرخواهی کرد.

منبع: دیجیاتو

برچسب ها: اینستاگرام ، متا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار