مسابقات‌ قایقرانی دریاچه‌ارومیه برگزار شد

رئیس هیات قایقرانی آذربایجان‌غربی گفت: مسابقات قایقرانی دور دریاچه همزمان با برگزاری جشنواره دریاچه‌ارومیه در کنار پل میان‌گذر برگزار شد.

محسن شادی رئیس هیات قایقرانی آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به افزایش آب موجود در دریاچه‌ارومیه و برگزاری جشنواره فرهنگی و گردشگری در آن، به دنبال یک اتفاق جالب ورزشی بودیم که قایقرانی گزینه نهایی این جشنواره شد.

وی اضافه کرد: از اواسط اسفند پارسال برای برگزاری این مسابقات تدابیر لازم اندیشیده شده تا در بهترین حالت ممکن، این مسابقات در جوار پل میانگذر ارومیه برگزار شود.

رئیس هیات قایقرانی آذربایجان‌غربی با اشاره به نحوه فراخوان این دوره مسابقات بیان کرد: برای برگزاری این مسابقات از طریق فدراسیون قایقرانی فراخوان داده شده بود تا در سطح آزاد تمامی ورزشکاران کشور بتوانند شرکت کنند.

شادی ادامه داد: قایقرانی رویینگ تک نفره در مسافت ۵۰۰ متری عنوان این مسابقات است که خوشبختانه ورزشکاران این رشته از سراسر کشور نیز استقبال خوبی به این دوره مسابقات در ارومیه از خود نشان داده‌اند.

وی با اشاره به سطح مسابقات این دوره قایقرانی در کنار پل میانگذر دریاچه ارومیه، گفت: ورزشکاران از استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان، تهران و دیگر شهر‌ها در این مسابقات حضور دارند.

وی ادامه داد: این مسابقات در رده آقایان و بانوان با حضور داوران رده بالا استانی و کشوری در حال برگزاری است.

جشنواره دریاچه‌ارومیه از صبح امروز آغاز شد و تا ساعت ۱۸ امروز ادامه داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.