اتحادیه اروپا ۳ زیرشاخه نظامی حماس و جهاد اسلامی را تحریم کرد

اتحادیه اروپا در تداوم حمایت از رژیم جنایتکار صهیونیستی ۳ زیرشاخه نظامی حماس و جهاد اسلامی را به دلیل مشارکت در عملیات طوفان الاقصی تحریم کرد.

اتحادیه اروپا در تداوم حمایت از رژیم جنایتکار صهیونیستی و چشم‌پوشی از کشتار مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین توسط این رژیم در غزه، ۳ زیر شاخه نظامی حماس و جهاد اسلامی را به دلیل مشارکت در عملیات طوفان الاقصی تحریم کرد.

 طبق بیانیه‌ای که اتحادیه اروپا روز جمعه منتشر کرد، سرایا القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین و سرایا عزالدین قسام و نیرو‌های نخبه که از شاخه‌های نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بشمار می‌روند به فهرست تحریم‌های اتحادیه اضافه شده‌اند.

به این ترتیب فهرست تحریم‌های به اصطلاح حقوق بشری اتحادیه اروپا به ۱۰۴ فرد حقیقی و حقوقی و همچنین ۲۴ نهاد از چندین کشور رسید.

براساس بیانیه اتحادیه اروپا، دارایی‌های نهاد‌های تحریم شده در کشور‌های عضو این اتحادیه مسدود و شرکت‌ها و شهروندان اروپایی از مراوده مالی با آنان منع شدند. همچنین اعضای این سازمان‌ها حق سفر به کشور‌های عضو اتحادیه اروپا را نداشته و ورود یا گذر آنها به این کشور‌ها ممنوع است.

در بیانیه اتحادیه اروپا بدون اشاره به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه ادعا شده است: شورای اروپا در بیانیه ۲۱ تا ۲۲ مارس ۲۰۲۴، حماس را به دلیل حملات علیه اسرائیل در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ به شدیدترین وجه ممکن محکوم کرد و حق اسرائیل را برای دفاع از خود، مطابق با قوانین بین المللی به رسمیت شناخت.

این بیانیه می‌افزاید: شورای اروپا تاکید دارد که امنیت و رفاه گروگان‌ها (اسرای اسرائیلی) یک نگرانی جدی است و حماس و سایر گروه‌های مسلح باید فوراً به همه گروگان‌های (اسرای) باقی‌مانده دسترسی بشردوستانه بدهند. شورای اروپا همچنین از شورا (ی وزیر امور خارجه اتحادیه) خواسته تا کار خود را برای وضع تحریم‌های بیشتر علیه حماس سرعت بخشد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲ برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. مذاکرات برای برقراری آتش بس دوباره در غزه و آزادی اسرا با میانجیگری قطر و مصر و مشارکت آمریکا تاکنون به نتیجه نرسیده است.

این در حالیست که بر اساس گزارش‌ها، تاکنون افزون بر ۳۳ هزار فلسطینی شهید و بیش از ۷۶ هزار نفر دیگر در غزه مجروح شده‌اند.

منبع: ایرنا

برچسب ها: حماس ، جهاد اسلامی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
United States of America
محمودزاده
۱۲:۵۳ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
می ماند روی شاخه های است که اینشاالله بعد از نابودی اسراییل تحریم خواهند شد
Germany
ناشناس
۱۰:۱۷ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
امريكا اسرائيل هنرمندانه اگاهانه و با ذكاوت تمام با استفاده حداكثري از تاكتيك قوي و برنده ايران هراسي موفق شده اند مسئله فلسطين را به حماس و با چسباندن حماس حزب الله به ايران قضيه فلسطين و اينهمه كشتار جنايت را كنار زده و ايران را تهديد بزرگ و اصلي منطقه علم كنند. نتانياهو هم شادمانه و با هوشياري خاص هميشگي اش بعد از حمله كنسولگري موفق شد به ارزوي هميشگي اش در كشاندن ايران به رويارويي و خفه كردن مسئله فلسطين و جلوه ايران بعنوان تهديد خطرناك و اصلي و نجات خود برسد. محمود عباس وكشور هاي عربي هم كه دل خوشي از ايران نداشته و ندارند شادمانه منتظر اين رويارويي هستند. رسانه هاي غربي هم هنرمندانه ايران را غول و ابر قدرت نظامي خطرناك جلوه داده و بدين وسيله به تشويق و كشاندن ايران به درگيريو اهميت سركوب ايران كمك ميكنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۱ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
و این در حالی است که آمریکا جنایتکار تسلیحات اسرائیل جنایتکار را در جنگ غزه تامین می کند پس آمریکا شریک جرم تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیرانسانی صهیونیست ها جنایتکار در جنگ غزه بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۷ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
انگلیس با فروش سلاح به اسرائیل در فاجعه غزه شریک است.
و این در حالی است که انگلیس جنایتکار تسلیحات اسرائیل جنایتکار را در جنگ غزه تامین می کند پس انگلیس شریک جرم تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیرانسانی صهیونیست ها جنایتکار در جنگ غزه بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۷ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
خدا کمر ستمگران از جمله اتحادیه اروپا را در غزه بشکند. الهی امین
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا
۲۲:۲۸ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
وقتیکه میگیم همه سران اروپا و غرب و حتی اکثر سران و شیوخ و مفتیهای اعراب ذاتا صهیونیست هستند منظورمون همینه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۹ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
رژیم شرور چون زورش به مقاومت نمی‌رسد کودک را در آغوش مادر و بیماران را در بیمارستان‌ها می‌کُشد و وقیحانه سی و چند هزار زن و مرد و کودک و جوان را در مقابل چشم جهانیان به شهادت می‌رساند.
این دولت‌ها در حادثه غزه، ذات شریر تمدن غرب را به دنیا نشان دادند البته ما و منتقدان تمدن غربی قبلاً بارها گفته بودیم که ذات این تمدن خصومت و عناد با فضائل و ارزش‌های معنوی و بشری است و عملکرد دولت‌های حامی رژیم جعلی صهیونیستی، در شش ماه حوادث غزه این واقعیت را برملا کرد.
مگر سی و چند هزار شهید بی‌گناه و بی‌پناه غزه بشر نیستند پس چرا از غربی‌ها صدایی شنیده نمی‌شود؟
در عرف جهانی حمله به کنسولگری و سفارت هر کشور، حمله به خاک آن کشور محسوب می‌شود و رژیم سرتا پا خباثت صهیونیستی باید برای این جنایت تنبیه شود و خواهد شد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۲ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
مدعیان حقوق بشر چشم خود را به روی جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی بسته اند چرا؟
رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی تهدید جدی برای امنیت منطقه و جهان بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۷ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
جو بایدن یک تروریست است.
و این در حالی است که آمریکا جنایتکار تسلیحات اسرائیل جنایتکار را در جنگ غزه تامین می کند پس آمریکا شریک جرم تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیرانسانی صهیونیست ها جنایتکار در جنگ غزه بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
اسرائیل رسما در جنگ غزه شکست خورده است. آمریکا رسما در جنگ غزه شکست خورده است.
۲۰:۴۳ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
اسرائیل رسما در جنگ غزه شکست خورده است.
آمریکا رسما در جنگ غزه شکست خورده است.
Iran (Islamic Republic of)
رفتار رژیم صهیونیستی جنایتکار از سال 2011 تاکنون در جنگ سوریه مصداق کامل تروریسم دولتی بوده است
۲۰:۳۵ ۲۴ فروردين ۱۴۰۳
رفتار رژیم صهیونیستی جنایتکار از سال 2011 تاکنون در جنگ سوریه مصداق کامل تروریسم دولتی بوده است
آخرین اخبار