مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از کودکان با ناهنجار‌های مادر زادی (مُحکم):

۱۸ هزار کودک دارای ناهنجاری‌های مادرزادی درمان شدند

مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از کودکان با ناهنجار‌های مادر زادی (مُحکم) گفت: از ابتدای تشکیل این موسسه خیریه تا کنون ۱۸ هزار نفر از کودکان مبتلا به ناهنجاری‌های حاد مادر زادی به طور رایگان درمان شده‌اند.

صلاح الدین دلشاد مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از کودکان با ناهنجار‌های مادر زادی (مُحکم) در جریان راه اندازی دفتر نمایندگی این موسسه خیریه در آبدانان، اظهار کرد: موسسه خیریه «مُحکم» سال ۱۳۸۴ با انگیزه شناسایی و ارایه رایگان خدمات پزشکی به کودکان و نوجوانان معصوم و محروم دارای ناهنجاری‌های مادر زادی راه‌اندازی شده است.

وی افزود: این موسسه تا کنون توانسته با مساعدت خیرین خداجو و معاضدت پزشکان نیک اندیش در ۶۷ بیماری مهم و پرهزینه در زمینه‌های  دستگاه تناسلی، گوش، حلق و بینی، غدد، مغز، اعصاب و چشم  ۱۸ هزار نفر از جامعه هدف را شناسایی و به طور رایگان انواع اعمال جراحی و اصلاح ناهنجاری‌های حاد مادرزادی را برای آنان انجام دهد.

دلشاد با اشاره به توانمندی‌های پزشکان ایرانی در شناسایی و درمان قطعی امراض سخت، پیچیده و ناشناخته، افزود: ۱۲ نفر از پزشکان حاذق در انواع تخصص‌ها و مهارت‌های متنوع در ۵۵ شعبه فعال و در قالب ۳۴ بیمارستان مجهز دولتی و خصوصی تاکنون این تعداد اعمال جراحی را بدون دریافت هیچگونه هزینه‌ای شناسایی، جراحی و درمان قطعی کرده اند.

مدیر عامل موسسه خیریه محکم یادآور شد: در مدت فعالیت این موسسه تاکنون در ۲۶ سفر کار جهادی، ۶هزار نفر از مددخواهان هدف در استان ایلام شناسایی و یک هزار و ۳۰۰ نفر از آنان نیز بدون هیچ‌گونه وجهی مورد جراحی پیشرفته قرار گرفته اند.

مدیرعامل موسسه پزشکی محکم از تاسیس بخش جراحی اطفال در شهر‌های زاهدان، بندر عباس، بیرجند، دزفول و ایرانشهر جهت تسهیل در معالجه کودکان خبر داد و تصریح کرد: در تلاشیم پس از تهیه امکانات و مقدمات و بسترسازی لازم، این بخش را در استان ایلام نیز راه اندازی کنیم.

وی یادآور شد: گروه پزشکی موسسه محکم تا شناسایی و درمان کامل کلیه بیماران نیازمند استان ایلام در زمینه  ارتوپدی، ارولوژی، گوارش، قلب، عروق و ریه در این استان مرزی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

برچسب ها: بهداشت ، درمان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.