باشگاه استقلال: چرا اشتباهات داوری فقط به نفع یک رنگ خاص است؟

باشگاه استقلال در رابطه با قضاوت داوران در لیگ برتر بیانیه‌ای صادر کرد.

بیانیه باشگاه استقلال به شرح زیر است:

باشگاه استقلال به گواه آرشیو رسانه رسمی خود از ابتدای فصل تلاش کرده تن به جنجال‌های مرسوم فوتبال ندهد و حتی به قیمت تحمل طعنه و کنایه خودی‌ها و غیر خودی‌ها، تا سرحد امکان از انتشار بیانیه خودداری کرده است.

حتی در روز‌هایی که رقبا بین دو نیمه دست به انتشار بیانیه‌ای عجیب می‌زدند و یا بعد از کسب برد با گل مشکوک، به بهانه یک خطای پشت محوطه جریمه، بیانیه می‌دادند تا داور بازی بعدی را تحت فشار بگذارند، باشگاه استقلال تمرکز خود را روی رقابت داخل میدان گذاشته بود و تلاش می‌کرد حامی داوران باشد.

چه پنالتی‌ها که به اشتباه علیه استقلال اعلام شد، چه پنالتی‌های استقلال که سوخت، چه گل آفساید مردودی که خوردیم و چه گل سالمی که به اشتباه آفساید گرفته شد و نمونه آخرش هم همان گل سالم هفته گذشته استقلال که عبور توپ از خط دروازه را همه دیدند غیر از داور و کمک داور و دو امتیاز تیم به راحتی هدر رفت!

اما از این سلسله اشتباهات عجیب تر، اتفاق‌هایی است که در بازی‌های تیم رقیب رخ می‌دهد؛ اشتباه داوری جزئی از فوتبال است، اما نه این که اشتباهات همیشه به نفع یک تیم و به ضرر رقبای آن تیم باشد.

به گل آفساید رقیب در بازی امشب و پنالتی سوخته حریفش در همین بازی نگاه کنید؛ چگونه به هواداران خود بگوییم اینها جزئی از فوتبال است؟

جواب ابهام‌های نقش بسته در ذهن هواداران عزیز خود را چه بدهیم؟

هوادارانی که خسته از تکرار سلسله اشتباهات به نفع رقیب، کارد به استخوان شان رسیده است.

از روسای محترم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تمنا داریم در این هفته‌های پایانی با نظارت جدی روی اتفاق‌هایی که دیگر نمی‌توان نام اشتباه روی آن گذاشت، از تخریب جایگاه عدالت در فوتبال ایران چلوگیری کنند وگرنه با ادامه این روند، شاید بهتر باشد لیگ برتر را همین جا تمام شده بدانیم و به این رقابت بی فایده تن ندهیم.

روزی که مدیرعامل باشگاه استقلال در یک برنامه تلویزیونی به صراحت گفت که متاسفانه بیش از ۷۰ درصد داوران ما به یک رنگ خاص تعلق خاطر دارند، برخی عامدانه این هشدار را نادیده گرفته و به حرف علی خطیر برچسب کری خوانی زدند، اما امروز می‌بینیم اغلب اشتباهات داوری به نفع همین رنگ خاص و در بازی‌های همین تیم خاص علیه رقبایش رقم می‌خورد.

از کنار این اشتباهات داوری نباید بی تفاوت گذشت؛ چرا که همین اشتباهات باعث شده در حال حاضر فاصله تیم دوم جدول با استقلال صدرنشین تنها یک امتیاز باشد، در حالی که اگر امتیاز‌های اهدایی ناشی از اشتباهات داوری از اندوخته این تیم کسر شود، فاصله امتیازی دو تیم در صدر جدول، دو رقمی خواهد شد.

همانگونه که در فصول قبل، یک تیم به لطف همین اشتباهات در ظاهر پراکنده، پنج سال متوالی در پایان فصل با یکی دو اختلاف امتیاز قهرمان شد و امروز کسی آن اشتباهات مشکوک را به خاطر نمی‌آورد.

از روسای محترم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تقاضا داریم صدای اعتراض هواداران استقلال را بشنوند و مانع تکرار این اشتباهات و اتفاقات در هفته‌های پایانی لیگ برتر شوند.

آنچه استقلال می‌خواهد تنها و تنها عدالت است و بس... .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۸ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
چرا مدیریت باشگاه استقلال آنقدر ضعیفه ؟
نه امکانات درست داره این تیم نه بازیکن و....
ولی از اون طرف پرسپولیس بهترین بازیکنان کشور و بهترین امکانات رو داره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۶ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
جاهای که به نفع خودته نمی بینی یاکوری....
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۲:۱۰ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
اگر غیر از این در این فوتبال آلوده به کثیف ترین آدمها و داوران بی شرف و ناموسش بود باید شک و تردید میکردید
-
ناشناس
۱۲:۰۸ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
نگران نباشید شما هم از این قائله اسنثنا نیستی فقط تیم های شهرستانی ضرر میکنن تیم استقلال پرسپولیس چه بکار مردم میاین فقط از بیت المال خرج میکنن و خودشون بزرگ میکنن حیف پولهایی که برای استقلال وپرسپولیس خرج میکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۸ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
گل تیم گل گهر بازی رفت پنالتی برابر صنعت نفت بازی دیشب همه اشتباه به قول شما سهوی به نفع پرسپولیس همه اشتباهات داوری بازم میگم سهوی به ضرر استقلال
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۷ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
هوچیگری کیسه کشا شروع شد
Iran (Islamic Republic of)
مافیای تاج و کیسه
۰۸:۵۶ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
بعد از چند بازی که داوری ها کاملاً مغرضانه بر علیه پرسپولیس و کاملاً هدفمند به نفع کیسه بود مخصوصاً دربی و بعد از دربی حالا یه بازی اونم با کارشناسی کارشناسان کیسه پرسپولیس مثلاً گل آفساید اونم میلیمتری که تشخیصش برای وار هم سخته زده ؟! حالا جماعت هوچی گر طبل رسوایی خودشون رو دست گرفتن باز تا شاید دومین جام لجن رو بتونن بگیرن. به جای این اراجیف برید امتیازاتی که جماعت کیسه کش تو اکثر بازیها وا میدن و تقدیمتون میکنن رو پس بدید تا متوجه بشید بدون اونها کجای جدول قرار میگیرید ؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۴۷ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
هر هفته بطور میانگین دو بازیکن شما از زمین اخراج نمیشه،پس فرار رو به جلو نکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۵۹ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
کی این بهونه ها تموم میشه خدا داند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۵۸ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
بازشروع شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۹ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
این همه بیانیه برای یه اشتباه داوری ،بابا شماها به جای فوتبالیست باید نویسنده و سیاستمدار می شدید شاید تو اون حداقل موفق بودید. به جای این کارها به بازیکنانتون بگید این همه تو ۹۰ دقیقه موقعیت خراب نکنند.
آخرین اخبار