شهروند خبرنگار خوزستان؛

مشکلات برداشت محصول گندم از زبان کشاورزان شادگان

شهروند خبرنگار ما راوی مشکلات کشاورزان شهرستان شادگان به جهت برداشت محصول گندم شد و از مسئولان درخواست رسیدگی کرد.

کشاورزان شهرستان شادگان استان خوزستان در اول اردیبهشت ماه اقدام به برداشت محصول گندم از مزارع می‌کنند و این برداشت همه ساله توسط کمباین داران مهاجر که اغلب از استان فارس هستند صورت می‌گرفت، اما مشکلاتی از قبیل عدم تخصیص سوخت کافی و صف‌های طولانی جهت تخلیه گندم در مراکز خرید موجب نارضایتی آنها شده است و کشاورزان شهرستان شادگان برای برداشت محصولات خود به دلیل نبود کمباین با مشکلاتی مواجه شده اند.

شهروند خبرنگار ما با ارسال پیام به روایت مشکلات کشاورزان پرداخت و از مسئولان درخواست رسیدگی کرد.

متن پیام شهروند خبرنگار
سلام و عرض ادب؛ باتوجه به فصل شروع برداشت گندم در سطح شهرستان شادگان از ابتدای اردیبهشت، که همه ساله توسط کمباین داران مهاجر که غالباً از استان فارس کار جمع آوری محصول گندم را انجام می‌دهند، بدلیل نارضایتی سال قبل از جمله عدم تخصیص سوخت کافی و معطلی آنها در صفوف نوبت و مشکلات تخلیه گندم که در صف ترافیک مراکز خرید موجب معطلی دستگاه‌های کمباین شد به همین دلیل تاکنون یک دستگاه کمباین وارد شادگان هم نشده است و کشاورزان جهت تماس و هماهنگی با کمباین داران همانند سال‌های قبل که زودتر از موعد قول و قرار می‌گذارند، کمباینداران امسال هم پاسخگوی تلفن نیستند، و قطع به یقین است که محصول گندم پس از تاخیر در برداشت دانه‌های آن ریزش کرده و موجب خسارت خواهد شد.

شادگان حداقل نیاز به ۲۰۰ دستگاه کمباین جهت جمع آوری محصول دارد و ۹۰ درصد کمباین‌ها مهاجر استان‌های همجوار هستند. مدیریت جهاد کشاورزی، نظام صنفی، فرماندارشادگان تمهیدات لازم را در این خصوص و طی هماهنگی با شرکت تعاونی کمباین داران استان فارس این معضل را حل نمایند.

مشکل ویژه سوخت و تخلیه گندم بدون معطلی را در برنامه ویژه خود داشته باشند تا تعاونی استان فارس همکاری لازم را مبذول نماید.

پیام درخواستی جامعه کشاورزان شهرستان شادگان

برای یادگیری اصول تصویربرداری خبری به صفحه «آموزش تصویربرداری برای شهروندخبرنگاران» مراجعه کنید

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار