واگذاری ۲۶۷ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی استان همدان

سال کذشته ۲۶۷ واحد مسکن مددجویی به مددجویان زیرپوشش بهزیستی استان همدان واگذار شد که صددرصد تعهد ساخت مسکن محقق شده است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان با بیان اینکه اعتبار این واحد‌ها از محل بودجه سازمان بهزیستی استان همدان، تسهیلات بانکی و سهم آورده مددجویان تامین شده است، گفت: برای احداث این واحد‌ها ۲۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض از محل اعتبارات سازمان بهزیستی کشور پرداخت شده و سهم آورده مددجویان ۵۲۰ میلیارد ریال بوده است.

مرتضی حیدری قطبی گفت: متراژ این واحد‌ها بین ۶۰ تا ۱۰۰ مترمربع است که در شهرستان‌های کبودرآهنگ، ملایر، تویسرکان، رزن، فامنین، اسدآباد، نهاوند، بهار و همدان احداث و به مددجویان زیر پوشش بهزیستی واگذار شده است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان گفت: بهزیستی یک نهاد حمایتی است که حمایت از معلولان، خانواده‌های آنان و سالمندان را در دستور کار دارد و برهمین اساس این واحد‌های مسکونی به خانوار‌های تک معلولی، ۲ معلولی و زنان سرپرست خانوار زیر پوشش بهزیستی تحویل شده است.

حیدری قطبی با اشاره به ایفای نقش موثر این سازمان در کاهش مشکلات جامعه هدف، گفت: یکی از رسالت‌های مهم سازمان بهزیستی تامین مسکن خانواده‌های دارای معلول است.

او، مسکن را یکی از اساسی‌ترین نیاز‌های معلولان برشمرد و افزود: تاکنون ۲ هزار و ۶۲ مددجوی زیر پوشش این نهاد در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان با بیان اینکه ساخت مسکن مددجویی با ظرافت و دقت انجام می‌شود، گفت: تنها هدف سازمان بهزیستی تأمین سرپناه نیست بلکه با ساخت مسکن مناسب منزلت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مددجویان نیز در نظر گرفته می‌شود.

حیدری قطبی با اشاره به وضعیت ساخت و واگذاری واحد‌های مسکونی، گفت: در سال ۱۴۰۱ نیز موفق به احداث، تکمیل و واگذاری ۳۱۷ واحد مسکونی به مددجویان این سازمان در استان شده‌ایم.

او از پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ویژه اجاره نشینان تحت پوشش خبر داد و گفت: در سال گذشته ۱۰۷ میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن در اختیار ۱۸۲ خانوار مشمول این تسهیلات در همدان قرار گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.