زنجان به عنوان دومین مرکز استان سرد کشور ثبت شد

کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: طی شبانه روز گذشته شهر زنجان با دمای منفی یک درجه به عنوان دومین مرکز استان سرد کشور گزارش و ثبت شد.

حسین سلطانی کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: صبح امروز دما در مناطق مختلف استان کاهش یافت و هوای نسبتا سردی بر استان حاکم شد به طوریکه دما در نواحی سردسیر استان به زیر صفر درجه رسید.

وی یادآور شد: طی شبانه روز گذشته روستای خیرآباد نیز دمای منفی چهار درجه سانتیگراد را ثبت کرد.

سلطانی اظهار داشت:‌ هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان صاف است که این شرایط به تدریج با وزش باد همراه خواهد شد و تا اواخر هفته جاری ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی فعالی برای روزهای آینده در استان پیش بینی نشده است، ادامه داد:دمای استان به تدریج افزایش می یابد و در اواخر هفته هوای گرمی در استان حاکم خواهد شد.

کارشناس مسوول پیش بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان در خصوص میانگین بارندگی ها از اول سال آبی جاری تاکنون، گفت:میانگین بارندگی ها در استان از اول مهرماه به ۱۸۷ میلیمتر رسیده که این میزان نسبت به مدت مشابه قبل حدود ۷.۵ درصد و نسبت به میانگین بلند مدت ۱۲.۷ درصد کمتر است.

سلطانی گفت: دمای فعلی شهر زنجان پنج درجه سانتیگراد بوده که این میزان نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییری نداشته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای هوای شهرهای استان، گفت: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای زنجان منفی یک و ۱۱ درجه، ابهر و خرمدره سه و ۱۱ درجه، آب‌بر هشت و ۱۶ درجه، قیدار صفر و هشت درجه، سلطانیه منفی ۲ و ۱۰ درجه و ماهنشان سه و ۱۷ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

برچسب ها: دمای هوا ، وضعیت هوا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.