پورشیرزاد:

فضای صنعت در فارس به سمت جهش در شاخص‌های تولید پیش می‌رود

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به اهمیت اولویت دهی به توسعه پایدار با تاکید بر جهش تولید گفت: فضای صنعت در استان فارس با نظارت و پایش محیط زیست به سمت توسعه پایدار و جهش در شاخص‌های تولید به پیش می‌رود.

عطا پورشیرزاد با اشاره به نامگذاری سال به نام جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: همگی وظیفه داریم نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری را سرلوحه حرکت خود در راستای توسعه پایدار قرار دهیم. اولویت امسال ما، توسعه پایدار با تاکید بر جهش تولید و توجه به آموزه‌های محیط زیست است.

او به مسئولیت محیط زیست در حوزه نظارت‌های بر صنعت و تولید اشاره کرد و افزود: نامگذاری امسال مسئولیت مدیران در حوزه محیط زیست را دوچندان می‌کند. امروزه تکنولوژی‌های سبز در حال جایگزین شدن با تکنولوژی‌هایی هستند که آسیب‌هایی به محیط زیست وارد می‌کرد بنابراین باید ضمن اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی زیست محیطی در جامعه، اعتبارات تخصیص یافته برای پاسداری از محیط زیست نیز افزایش یافته و مشوق‌های مناسبی برای صرفه‌جویی در استفاده از حامل‌های انرژی قرار داده شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس، پیشگامی دولت در این زمینه را ستود و یادآور شد: مسئولیت دولت سیزدهم در حوزه محیط زیست و توجه به جهش تولید و توسعه پایدار بسیار مهم و مؤثر و قابل ستایش است.

او با بیان اینکه فضای صنعت در استان فارس با نظارت و پایش محیط زیست به سمت توسعه پایدار و جهش در شاخص‌های تولید به پیش می‌رود، افزود: فارس طی دو سال گذشته در فضای تولید توانسته است با شکستن رکورد تولیدات صنعتی، رونق و جهشی شگرف در تولید محصولات را رقم بزند، الگوی توسعه بر اساس معیار‌های زیست محیطی، فرهنگ‌سازی در این زمینه و افزایش بهره‌وری را در دستور کار خود قرار داده و جزو استان‌هایی است که کمترین آسیب را به محیط زیست وارد می‌کنند و مسئولان قصد دارند تا با انجام برخی اقدامات دیگر، به نوبه خود قدم‌های بیشتری را در بهبود محیط زیست بردارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به لزوم توجه به شعار سال در انجام وظایف و ماموریت‌های سازمانی، افزود: در کنار رعایت قوانین و مقررات محیط زیستی وظیفه داریم تا حد توان به تحقق شعار سال و دستیابی استان به اهداف تعیین شده کمک کنیم.

پورشیرزاد ادامه داد: جلب مشارکت آحاد جامعه در پیشبرد اهداف و برنامه‌های سازمان حفاظت محیط زیست نیز از طریق خانه‌های محیط زیست استان در سال جاری با جدیت پیگیری خواهد شد تا بتوانیم در راستای ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست گام‌های موثری برداریم.

او با تأکید بر اینکه تولید رمز پیشرفت جامعه است، افزود: باید توجه داشته باشیم که جهش به معنی پایداری در روند تولید نیست بلکه باید با همت مضاعف چندین قدم جهشی به سمت افزایش تولید در جامعه داشته باشیم و در این زمینه سازمان حفاظت محیط زیست پشتوانه اصلی جهش تولید در کشور است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
بهبودی
۱۰:۵۹ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
پس مشارکت مردم چی؟
برا اونم فکری کردین؟
آخرین اخبار