تفاهم‌نامه مثلث طلایی گردشگری در هفته شیراز امضا می‌شود

سرپرست اداره‌کل هماهنگی امور گردشگری استانداری فارس از تدوین نهایی تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری‌های شیراز، یزد و اصفهان (مثلث طلایی) خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه در هفته شیراز امسال امضا خواهد شد.

محمدعلی مصلحی‌فر با اشاره به دیداری که با حقیرالسادات، رئیس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و روابط بین‌المللی شورای شهر یزد با حضور مسئولان شورا و شهرداری شیراز در شیراز انجام شد، گفت: طی سال گذشته مثلث طلایی گردشگری بین شیراز، اصفهان و یزد تشکیل شد تا این سه شهر مراودات گردشگری را داشته باشند.

او افزود: در همین راستا در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری که در تهران برگزار شد، مذاکراتی برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان این سه شهر انجام شد.

مصلحی‌فر اظهار کرد: این تفاهم‌نامه هم‌اکنون در مرحله نهایی تدوین است تا برای امضا فی مابین شهرداری‌های شیراز، یزد و اصفهان در اردیبهشت‌ماه آماده شود.

سرپرست اداره‌کل هماهنگی امور گردشگری استانداری فارس با بیان اینکه در هفته شیراز، شهرداری شیراز میزبان مسئولان مدیریت شهری یزد و اصفهان خواهد بود، گفت: در شهریورماه امسال مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا (ACD) با حضور ۳۵ وزیر گردشگری از کشور‌های مختلف در یزد برگزار می‌شود که با توجه به برنامه پیش‌روی ما یعنی دومین کنگره بین المللی دیپلماسی ملل که بناست در مهرماه امسال به میزبانی شیراز برگزار شود، برنامه‌های مشترکی را با یزد در همین راستا برگزار خواهیم کرد.

او یکی دیگر از مباحث انجام شده در دیدار مذکور را اعزام کارکنان شهرداری‌های شیراز و یزد برای آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های حوزه‌های مختلف شهری و گردشگری در راستای تفاهم‌نامه عنوان کرد.

مصلحی‌فر همچنین از راه‌اندازی خانه لاری‌ها در یزد خبر داد و گفت: در همین راستا نیز بنا شده است تا برنامه‌های فرهنگی و رویداد‌های مشترکی میان فارس و یزد برگزار شود که می‌توان به راه‌اندازی خانه شیرازی‌ها در یزد و بالعکس اشاره کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.