روشن شدن ۱۹ هزار نقطه تاریک در معابر کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: ظرف یک سال گذشته تاکنون با جایگزینی ۱۹ هزار چراغ به جای لامپ های سوخته معابر تاریک استان روشن شد.

محمد مرادی گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ لامپ کم مصرف در معابر استان نصب شده است.
 
وی با اشاره به نقش مدیریت مصرف برق به ویژه در فصول گرم سال تاکید کرد: تفاهم نامه اصلاح شبکه روشنایی معابر استان برای جایگزینی لامپ های کم مصرف با چراغ های لاک پشتی با بخش خصوصی بسته شده است.
 
مرادی عنوان کرد: براساس این تفاهم نامه ۱۰۰ هزار چراغ معابر مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد با لامپ های کم مصرف جایگزین می شود.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: در این طرح جایگزینی سیستم‌های روشنایی پرمصرف با هدف کاهش مصرف انرژی، کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای در مقیاس کلان، کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و در نهایت کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی انجام می شود.
 
وی ادامه داد: با توجه به درجه حفاظت بالای لامپ‌های LED، این نوع از لامپ‌ها بر اساس تکنولوژی‌های جدید تولید شده و به همین سبب به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند و از کیفیت روشنایی بالاتری نیز برخوردار است.
 
مرادی بیان کرد: براساس تفاهم نامه دیگری که به تازگی منعقد شده ۱۰۰ دستگاه سکسیونر هوایی موتوردار به تجهیزات صنعت برق استان افزوده می شود.
 
"سکسیونر" نوعی کلید است که برای قطع و وصل جریان برق در پست های فشار قوی و متوسط کاربرد دارد.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه اندازی شبکه فوق توزیع برق منطقه دژکوه از دیگر برنامه های عملیاتی امسال برای خدمات رسانی در حوزه صنعت برق استان است.
 
وی عنوان کرد: برای تحقق این سه برنامه راهبردی شرکت توزیع نیروی برق در کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی کرده است.
 
بیش از ۳۰۰ هزار اشتراک برق در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که حدود ۶۰ هزار اشتراک آن روستایی و مابقی در شهرهای استان هستند.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.