جناح مخالف دولت پاکستان جبهه مشترک تشکیل داد

جناح مخالف در پاکستان با هدف آغاز کارزار‌های ضد دولتی، جبهه مشترکی با مشارکت شش حزب از جمله حزب عمران‌خان تشکیل داد.

جناح مخالف در پاکستان با هدف آغاز کارزار‌های ضد دولتی و اعتراض به اتهاماتی مبنی بر تقلب در انتخابات، جبهه مشترکی با مشارکت شش حزب از جمله حزب عمران‌خان تشکیل داد.

به گزارش روز شنبه رسانه‌های پاکستانی، شش حزب سیاسی در ادامه اتهامات خود علیه دولت ائتلافی پاکستان که در راس آن مسلم لیگ نواز و حزب مردم قرار دارند، اقدام به تشکیل جبهه مشترک اپوزوسیون کرد.

جبهه مشترک جناح مخالف پاکستان موسوم به "نهضت دفاع از قانون اساسی پاکستان" از شش حزب شامل جنبش عدالت، مجلس وحدت مسلمین، شورای اتحاد سنی، حزب ملی پختونخواه عوامی، جماعت اسلامی و حزب ملی بلوچستان تشکیل شده است و قرار است امروز (شنبه) اولین اجتماع ضد دولتی خود را در شهر "پشین" و "چمن" واقع در ایالت بلوچستان را برگزار کنند.

سران جبهه مشترک اپوزوسیون پاکستان مدعی تقلب در انتخابات اخیر این کشور هستند و دولت ائتلافی را غیرقانونی می‌دانند.

عمر ایوب خان دبیرکل حزب جنبش عدالت (که عمران‌خان نخست وزیر برکنار شده پاکستان بنیانگذار آن می‌باشد) اعلام کرد که کارزار‌های ضد دولتی از ایالت بلوچستان آغاز شده و پس از آن در تمام نقاط کشور برگزار خواهد شد.

رهبران جناح مخالف پاکستان، محمود خان اچک زی را به عنوان رییس جبهه مشترک اپوزوسیون انتخاب کردند. رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند که جبهه مشترک اپوزوسیون تصمیم گرفته تا دولت این کشور را به چالش بکشاند.

منبع: ایرنا

برچسب ها: عمران خان ، پاکستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار