برنامه شهرداری تهران برای ساخت ۲۶ تقاطع در سال جدید

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهرداری تهران از افتتاح ۲۶ تقاطع غیر همسطح در سال جدید خبر داد.

مهدی صداقتی امروز در مراسم افتتاح دسترسی جنوبی به حرم حضرت عبدالعظیم از بزرگراه آوینی و رونمایی از ناوگان ماشین‌آلات سنگین با بیان اینکه اولین افتتاح حوزه عمرانی در سال جدید در منطقه ۲۰ است که به فال نیک می‌گیریم، گفت: خدا این توفیق را داد که در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در مجاورت حرم عبدالعظیم حسنی به ساخت پروژه‌ها بپردازیم تا از زیارت عبدالعظیم نیز بهره‌مند شویم و این انرژی مضاعفی به ما می‌دهد تا حجم عملیات که دو برابر سال گذشته است را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در سال جاری در صدد هستیم که ۲۶ تقاطع را بسازیم و حجم کار بسیار زیاد است، گفت: عزم معاونت فنی و عمرانی در این دوره مدیریت شهری جدی است بگونه‌ای که تا آخر اردیبهشت ماه نیز به یاری خداوند ۵ پروژه عمرانی دیگر در شهر افتتاح می‌کنیم و این در حالی بود که در شش ماه اول سال گذشته هیچ پروژه‌ای برای افتتاح نداشتیم، اما امسال از روز‌های ابتدایی ماه اول سال جدید پروژه برای افتتاح داریم.

وی با تشریح شاخص‌های پروژه دسترسی جنوب به حرم عبدالعظیم با تاکید بر اینکه این پروژه در کمتر از یکسال به بهره برداری رسید گفت: این پروژه یک تقاطع کامل است و در این پروژه از قرنیز و هندریل بتنی برای اولین بار در تهران استفاده شد و پوشش اجزای بتنی این تقاطع، پوشش جدید با همکاری یک شرکت دانش بنیان بود که هم نما و هم کیفیت کار را افزایش داد.

صداقتی با تاکید بر اینکه در اجرای پروژه ۶۰۰۰ تن آسفالت استفاده شد، گفت: امروز از ۲۰ دستگاه ماشین آلات سنگین تریلی کمپرسی رونمایی می‌شود و این در حالی است که تقویت ناوگان با وجود مشکلات ارزی و... در دستور کار قرار دارد چرا که جابجایی یک و نیم میلیون تن مصالح کار مهمی است که باید با این خودرو‌ها جابجا شود.

این پروژه با حضور تولیت آستان حرم عبدالعظیم حسنی و رئیس شورای شهر افتتاح شد.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۴۹ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
زیر گذر = هزینه ده برابر پل هوایی = ده برابر رشوه و دزدی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۳ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
لابد همه هم زیر گذر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۵ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
همه تقاطعا باید پل هوایی بشن
آخرین اخبار