افتتاح ۳۰ پروژه عمرانی بنیاد مسکن در اردبیل

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: ۳۰ پروژه عمرانی در مناطق مختلف استان اردبیل به بهره برداری می‌رسد.

حامد کیخسروی گفت: این پروژه‌ها شامل آسفالت معابر روستایی، اجرای طرح هادی، زیرسازی آسفالت ریزی، واحدهای مسکونی برای اقشار محروم و پروژه‌های عمرانی و زیربنایی است که با اعتباری بالغ بر ۷۴۰ هزار و ۴۲۳ میلیون ریال آماده افتتاح شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل افزود: در شهرستان خلخال ۶ پروژه در دهه بنیاد افتتاح می‌شود که شامل زیرسازی و آسفالت روستای میانرودان، سجهرود، تیل، بفراجرد و گزاز است.

به گفته او، در شهرستان خلخال پروژه چهار واحدی بنیاد شامل ساخت مسکن برای قشر محروم نیز به صورت کلیدتحویل در این دهه افتتاح می‌شود تا در خوجین خلخال تحویل متقاضیان شود.

کیخسروی بیان کرد: برای ساخت این واحدها به ازای هر واحد یک هزار و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت شده و تسهیلات نیز بالغ بر ۳ هزار میلیون ریال است.

او ادامه داد: در شهرستان بیله سوار پروژه‌های اجرای آسفالت روستاها را در چهار روستا شاهد خواهیم بود که در این دهه به بهره برداری می‌رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل افزود: اجرای آسفالت روستای بابک، مسجدلو، گون پاپاق و اوجاق قشلاقی خروسلو آماده افتتاح است و در کنار آن شاهد احداث واحد مسکونی در اوجاق قشلاقی خروسلو برای آسیب دیدگان سیل خردادماه پارسال هستیم.

کیخسروی تصریح کرد: در روستاهای بیله درق، بنمار، سئین، درآباد، ورگه سران و … نیز بهره برداری از طرح‌های آسفالت روستایی به مناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام خواهیم بود تا اهالی این روستاها در سرعین از مزایای آسفالت معابر استفاده کرده و بهبود تردد آنها را شاهد باشیم.

او گفت: در دهه حساب ۱۰۰ امام در روستای آلوارس سرعین جدول گذاری و کانیوو اجرایی شده و شاهد بهره برداری از این طرح عمرانی خواهیم بود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل از افتتاح سه پروژه در نمین همزمان با دهه بنیاد مسکن خبر داد و اظهار کرد: در روستای کله سر نمین با اعتباری بالغ بر ۶۹ هزار میلیون ریال اجرای طرح هادی و آسفالت ریزی به مساحت ۱۱ هزار و ۵۰۰ مترمربع انجام خواهد شد.

کیخسروی افزود: اجرای نهضت ملی مسکن در قالب ۲۰ واحد گروه ساخت در شهرک ولیعصر نمین در این ایام آغاز شده تا ساخت واحدهای مسکونی را برای متقاضیان شاهد باشیم.

او تصریح کرد: در روستای اورنج نمین احداث واحد مسکونی روستایی با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیون تومان انجام می‌شود تا این متقاضی روستایی از سرپناه مناسب بهره مند شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل اجرای طرح هادی روستایی در چنذانق، قره لر، آقاباقر، خواجه بلاغی، الماس، نوشهر، بودالالو، شبلو، کولانکوه و گندیشمین اجرایی شده و در گرامیداشت این دهه بهره برداری خواهد رسید.

کیخسروی افزود: بنیاد مسکن امسال نیز اجرای طرح هادی، آسفالت ریزی و زیرسازی معابر روستایی، مقاوم سازی مسکن روستاییان و سایر پروژه‌های عمرانی را با اولویت در دستور کار قرار داده تا رضایت ساکنان مناطق روستایی فراهم آید.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار