اهدای ۵۵۰ عدد تبلت به دانش آموزان نیازمند در قزوین

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: ۵۵۰ عدد تبلت در سال گذشته به دانش آموزان نیازمند واقع در مناطق چهارده گانه قزوین اهدا شد.

نقی سیاهکالی مرادی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: اداره تکنولوژی در این اداره کل با اهدا تبلت، لپ تاپ و تلویزیون به دانش آموزان و واحد‌های آموزشی در راستای ارتقا مهارت‌های سواد دیجیتال و امور رایانه دانش آموزان گام برداشته است.

وی با اشاره به اهدا ۵۵۰ تبلت به دانش‌آموزان نیازمند، بیان کرد: در همین مدت ۲۸ دستگاه لپ تاپ به مدارس مجری و هفت دستگاه تلویزیون تعاملی به مناطق اهدا شده است.

سیاهکالی مرادی در ادامه به امور آموزشی در راستای مهارت‌های سواد دیجیتال اشاره کرد و گفت: برگزاری کلاس‌های آموزش اسکرچ و اسکرچ جونیور (زبان‌های برنامه نویسی) برای ۱۶ هزار و ۳۴۰ دانش‌آموز استان نیز از دیگر امور انجام شده توسط این اداره کل بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزش سواد دیجیتال (رقمی)، علوم رایانه و مهارت برنامه نویسی در ۱۴ مدرسه الگو و برای ۵۹۳ آموزگار نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته است.

سیاهکالی مرادی گفت: از دستاورد‌های این دوره می‌توان به ارتقا مهارت‌های سواد دیجیتال، علوم رایانه و مهارت برنامه نویسی در دانش آموزان و آموزگاران اشاره کرد که با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی، نیاز به برخورداری از تکنولوژی روز در آینده بیش از پیش احساس می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.