موفقیت پژوهشگر شیرازی

دریافت مدرک بورد تخصصی پزشکی بازساختی آمریکا

دانش آموخته دکتری تخصصی پزشکی مولکولی علوم پزشکی شیراز موفق به دریافت مدرک بورد تخصصی پزشکی بازساختی آمریکا شد.

رئیس دانشکده علوم و فناوری‌های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دکتر مریم اسدی دانش آموخته دکتری تخصصی پزشکی مولکولی علوم پزشکی شیراز با ۹۷درصد پاسخ صحیح موفق به دریافت مدرک بورد تخصصی پزشکی بازساختی آمریکا شد.

علیقلی با اشاره به تز دکتری تخصصی دکتر اسدی، گفت: این پژوهشگر موفق تولید و ارزیابی سلول‌های CAR NK برای هدف قرار دادن برخی سلول‌های سرطان خون شده است.

اسدی دستاورد‌های دیگری همچون چندین ثبت اختراع و چاپ مقاله پژوهشی در مجلات معتبر و مدال دو دوره المپیاد کشوری را دارد.

دانش آموخته دکتری تخصصی پزشکی مولکولی این دانشکده و عضو انجمن پزشکی بازساختی آمریکا گفت: پزشکی بازساختی زمینه جدیدی از علوم نوین پزشکی است که با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته دانش سلول درمانی، ژن درمانی، تکنیک‌های پزشکی مولکولی و مهندسی بافت، به ترمیم و بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده یا از بین رفته بدن می‌پردازد.

او ادامه داد: در این رشته از سلول‌های بنیادی، بالغ و فرآورده‌های آنها برای درمان بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد‌های پزشکی بازساختی شامل ترمیم غضروف، مفاصل، تاندون و لیگامنت آسیب‌دیده، درمان بیماری‌های قلبی و عروقی، بازسازی اندام‌های حیاتی مانند کبد و کلیه، ترمیم و بازسازی پوست، ترمیم آسیب‌های نخاعی و مغزی، درمان سرطان‌ها و بیماری‌های خود ایمن و درمان ناباروری است.

مریم اسدی گفت: در حال حاضر سلول درمانی برای بازسازی پوست و مو، درمان بیماری پیسی درمان استئو آرتریت، درمان آسیب عضلانی، درمان آسیب تاندون و لیگامنت، درمان زخم ناشی از سوختگی، دیابت و سایر زخم‌ها و ناباروری زنان در کشور انجام می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.