اعمال نرخ جدید کرایه‌های حمل و نقل عمومی از اول اردیبهشت

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران گفت: هرگونه افزایش نرخ کرایه در هریک از بخش‌های حمل و نقل عمومی پیش از اردیبهشت ماه تخلف است.

سعید بشیری در تشریح اعمال افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در تهران گفت: در متن مصوبه شورای اسلامی شهر تهران که به تصویب هیات تطبیق فرمانداری تهران رسید نیز تاکید شده بود زمان اجرای افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی، اتوبوس و مترو از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ است و بر همین اساس افزایش نرخ کرایه‌ها از ابتدای اردیبهشت ماه امکان پذیر بوده و هرگونه افزایش پیش از این تاریخ تخلف محسوب می‌شود.

وی افزود: بی تردید باید در بخش تاکسیرانی در صورت مشاهده با این تخلفات از سوی حوزه نظارت سازمان تاکسیرانی برخورد قانونی صورت بگیرد.

بشیری معاون عمرانی فرمانداری تهران پیشتر نیز از تأیید نرخ کرایه‌های ۱۴۰۳ حمل و نقل عمومی پایتخت و مصوبه شورای شهر تهران در هیأت تطبیق فرمانداری تهران خبر داده بود.

وی تاکید کرده بود: بر روی ارقام با توجه به اینکه پایین‌تر از نرخ تورم بود، نکته‌ای نداشتیم؛ اما چند نکته حقوقی در متن مصوبه بود که به شورای شهر تهران اعلام شد تا برطرف کنند؛ لذا ارقامی که برای نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در شورای شهر تهران مصوب شده بود به تأیید هیات تطبیق فرمانداری تهران رسید. به این ترتیب برای سال جاری بر اساس مصوبه شورای شهر تهران ۲۸ درصد افزایش در بخش مترو، ۲۶ درصد افزایش در بخش اتوبوس و ۴۵ درصد افزایش در بخش تاکسی را خواهیم داشت.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۹ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
هنوز بنزین گرون نشده اینا گرون کردن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۷ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
داش خیلی وقت هست افزایش شدید داشته . حتی بیشتر از افزایش حقوق من کارگر..
Iran (Islamic Republic of)
!!
۱۷:۱۶ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
میانگین گرانی هایی ، که مستقیم و غیر مستقیم زیر نظر دولت است ، حدود 30 درصد است ، بعد حقوق کارمند را ، 20 درصد اضافه میکنند ! در حالیکه قانون داریم ، که افزایش حقوق ، برابر تورم باشد ، که هیچ وقت اجرا نشده !!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۲ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
چقدرم که برای حرفهای شما تره خرد میکنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۹ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
28 درصد افزایش در بخش مترو، 26 درصد افزایش در بخش اتوبوس و 45 درصد افزایش در بخش تاکسی 34 درصد بیمه شخص ثالت و ... چگونه حقوقها 20 درصد تایین شده ؟
آخرین اخبار