اعتراف مرد خارجی به قتل همسرش در پشت‌بام

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از اعتراف مرد جوان خارجی به قتل همسرش در پشت‌بام در لواسان خبر داد.

سردار "علی ولی‌پور گودرزی" رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: شامگاه دوشنبه ششم فروردین‌ماه، صدای دلخراش سقوط زن جوانی از پشت‌بام یک خانه چهارطبقه، سکوت محله "لواسان" را در هم شکست و خیلی زود این حادثه به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش داده شد.

وی افزود: با اعلام این خبر، تیمی از زبده‌ترین کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ (ویژه قتل) راهی محل حادثه شدند و جسد زنی حدوداً ۱۹ ساله اهل کشور "افغانستان" را مشاهده کردند که براثر سقوط به کام مرگ فرو رفته بود، بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد همسایه‌ها قبل از این سقوط مرگبار میان متوفی و خانواده همسرش صدای مشاجره شنیده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت؛ ساعتی قبل از این حادثه زن جوان با همسر و خواهر همسرش که اختلاف خانوادگی داشته مشاجره پیدا کرده است و این درگیری به پشت‌بام نیز کشیده شده است که ناگهان متوفی به پایین پرتاب شده است.

سردار ولی‌پور گودرزی متذکر شد: در نخستین گام همسر متوفی هدف بازجویی قرار گرفت. او در اظهارات ضد و نقیضی به کارآگاهان پلیس جنایی گفت، از گذشته با همسرم اختلاف داشتم. شب حادثه برای عیددیدنی به خانه خواهرم رفتم که در جریان مهمانی به‌خاطر همان مشکلاتی که وجود داشت با همسرم شدیداً مشاجره کردم، اما او برای اینکه آرام شود به پشت‌بام رفت. من نیز برای صحبت کردن به آنجا رفتم در ادامه همسرم ناگهان خودش را به پایین پرتاب کرد و به زندگی خود پایان داد!

وی افزود: در تحقیقات دقیق‌تر کارآگاهان مشخص شد احتمالاً مرد جوان پس از این سقوط مرگبار قصد داشته است از صحنه جرم فرار کند، اما با توجه به ازدحام جمعیت در راه‌پله‌های ساختمان نا‌موفق بوده است همچنین خواهر همسر متوفی که صاحب‌خانه است، در رابطه با این حادثه اظهارات ضد و نقیضی را به زبان آورد که متهم بازداشت شد.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: پس از پایان تحقیقات میدانی در صحنه جرم، کارآگاهان جنایی مأموریت یافتند با اقدامات اطلاعاتی و بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف صحنه جرم بررسی‌های موشکافانه خود را در رابطه با این پرونده ادامه دهند.

وی افزود: در این شاخه از تحقیقات با توجه به شکل قرارگرفتن جسد روی زمین، نحوه سقوط متوفی از پشت‌بام، اظهارات شهود، اختلافات گسترده زن جوان با همسرش و تجزیه و تحلیل‌های جنایی کارآگاهان، فرضیه وقوع قتل پررنگ شد و متهم پس از مواجهه با ادلّه موجود چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و راز این سقوط معمایی را فاش کرد.

این مقام ارشد انتظامی گفت: مرد جنایتکار ماجرا را این‌طور توضیح داد، یک سال و نیم قبل با مقتوله در کشور افغانستان ازدواج کردم؛ با وجود مشکلات پس از مدتی همسرم با خواهرم به‌صورت مخفیانه و غیرقانونی به کشور ایران آمدند، از او خواستم به خانه برگردد، اما مخالفت کرد به همین خاطر ۴ ماه قبل به ایران آمدم و در شهر‌های اصفهان و دماوند کارگری کردم. پس از اطلاع یافتن از محل سکونت همسرم، شب حادثه به منزل خواهرم رفتم؛ سر همین موضوع دوباره با یکدیگر مشاجره کردیم و خیلی خشمگین شدم. در ادامه برای صحبت کردن با تلفن به پشت‌بام رفتم؛ دقایقی بعد همسرم نیز به آنجا آمد که عصبانی بود؛ درگیری شدیدی میان ما رخ داد و من در این میان همسرم را از پشت‌بام هول دادم که منجر به سقوط مرگباری شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی، مرد جوان به‌اتهام ارتکاب قتل عمد به زندان معرفی شد و سیر مراحل قانونی پرونده ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری پلیس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار