گازرسانی به طول ۳۶ کیلومتر در دزفول

رئیس اداره گاز دزفول از اجرای طرح بزرگ گازرسانی به طول ۳۶ کیلومتر در این شهرستان در سال ۱۴۰۳ خبر داد.

سیدمهدی صادقی گفت: در سال ۱۴۰۲ توسعه ۹۹ کیلومتر شبکه گاز دزفول محقق شد و طرح بزرگ گازرسانی در این شهرستان به طول ۳۶ کیلومتر امسال اجرایی می‌شود.

او می‌گوید: اجرا و برنامه ریزی طرح بزرگ گازرسانی شامل توسعه ۳۶ کیلومتر شبکه گاز در دزفول و شهر‌های تابعه با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال از جمله طرح‌های بزرگی است که امسال در این شهرستان به طور جدی مورد پیگیری است.

صادقی ادامه داد: با اجرای طرح بزرگ گازرسانی در این شهرستان، همه نقاطی که در دزفول و روستا‌های تابعه درخواست توسعه شبکه داشته‌اند، زیرپوشش شبکه گاز قرار می‌گیرند.

رئیس اداره گاز دزفول افزایش ۲ برابری ظرفیت ایستگاه زیباشهر را از جمله اقدام‌های اساسی برای پایداری شبکه گاز این منطقه برشمرد و گفت: افزایش ظرفیت ایستگاه زیباشهر علاوه بر حل مشکل افت فشار گاز در این منطقه نیاز‌های آتی طرح‌های مسکن ملی در حال ساخت را نیز مرتفع کرد.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش ظرفیت گاز ایستگاه محمد بن جعفر (ع) و ایستگاه گنجویان دزفول، گفت: افت فشار روستا‌های منتهی به شهرک محمد بن جعفر (ع) و نیز مشکل تامین گاز طرح‌های جدید بیمارستان بزرگ دزفول نیز حل شد.

صادقی گفت: اجرا و بهره برداری از ۳۰ کیلومتر خط تغذیه سالند به بخش شهیون و همچنین اجرای ۵۶ کیلومتر شبکه در ۱۲ روستای این بخش از جمله طرح‌های مهم اجرا شده در این شهرستان در سال ۱۴۰۲ است.

او با بیان اینکه طرح نصب علمک روستا‌های بخش شهیون به زودی آغاز می‌شود، ادامه داد: گاز رسانی به ۳۰ واحد مرغداری در بخش شهیون از جمله دستاورد‌های مهم تکمیل گازرسانی به این بخش است که نقشی تعیین کننده در محرومیت زدایی و ارتقای تولید و اشتغال در شهرستان خواهد داشت.

به گفته سید مهدی صادقی؛ بیش از ۳ هزار مشترک جدید با تکمیل طرح‌های گازرسانی به تعداد مشترکان این اداره افزوده می‌شود.

او با اشاره به اقدامات انجام شده برای تامین گاز مورد نیار فصل زمستان در این شهرستان، می‌گوید: زمستان گذشته باوجود تمام مشکلاتی که در بخش انرژی وجود داشت، خوشبختانه در این شهرستان با تلاش شبانه روزی کارکنان اداره گاز دزفول مشکلی در خصوص تامین گاز مشترکین خانگی و صنعتی به وجود نیامد.

صادقی افزود: نصب بیش از ۱۳۰ علمک در شهر سالند و روستای گاومیر، اجرای بیش از ۸ کیلومتر شبکه برای گازدار کردن صنایع و مرغداری‌های شهرستان و اجرای بیش از ۵ کیلومتر شبکه و نصب ۳۰۰ علمک در منطقه سر سرباز شهر سیاه منصور از جمله طرح‌های شاخص انجام شده در سال ۱۴۰۲ در این شهرستان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.