همکاری دستگاه‌های خدمات رسان گچساران در طرح نهضت ملی مسکن ضعیف است

رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران گفت: دستگاه‌های خدمات رسان گچساران از جمله برق و آب و فاضلاب به تکلیف قانونی خود در زمینه روند اجرایی طرح نهضت ملی مسکن از جمله سایت شهید سلیمانی عمل نکرده و این امر موجب کندی اجرای این طرح شده است.

محمد رضا عابدی رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران گفت: با توجه به اینکه طرح‌های نهضت ملی مسکن جزو اولویت‌های مهم دولت است انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی نسبت به این موضوع توجه و حساسیت ویژه داشته باشند.

وی بیان کرد: نبود آب مشکل اصلی اجرای این طرح بوده، زیرا نیاز اولیه برای ساخت و ساز است که در حال حاضر، آب با تانکر حمل می‌شود تا کار‌ها به پیش برود.

عابدی تصریح کرد: عملیات ساخت بیش از ۲ هزار و ۷۵۸ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در مناطق مختلف این شهرستان در دست ساخت است.

وی ابراز کرد: ساخت بیش از ۸۶۴ واحد از این طرح نهضت ملی در قالب سایت شهید سلیمانی و ۱۶۰ واحد در قالب سایت جهاد کشاورزی در زمینی به مساحت ۱۳ هکتار در دست اجراست.

رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران گفت: همچنین بیش از یک هزار و ۷۳۴ واحد مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در مناطقی مانند خامی، خنگ بنار، جاده اسلام آباد، جاده پا زنان و کوی کارکنان دولت گچساران در دست ساخت است.

عابدی تصریح کرد: هم اکنون هفت سایت نهضت ملی مسکن در گچساران در حال ساخت است که پنج سایت آن از سوی راه شهرسازی و مابقی از سوی بنیاد مسکن در حال اجراست.

وی ابراز کرد: این طرح‌ها به صورت مجتمع‌های ۱۲،۱۶ و ۲۰ واحدی به مساحت بیش از ۱۰۰ متر در حال ساخت است.

عابدی گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی واحد‌های مسکونی طرح نهضت ملی در این شهرستان ۱۵ تا ۹۰ درصد است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.