بیش از یک میلیون مسافر از زنجان به مناطق مختلف کشور جا به جا شدند

رئیس اداره مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: طی سال گذشته یک میلیون و ۲۸ هزار و ۷۶ مسافر با ۱۵۵ هزار و ۹۱۵ سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان به مناطق مختلف کشور جا به جا شدند.

حمید سلمانیان رئیس اداره مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: سال گذشته به رغم محدودیت ها و کمبودها در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی تلاش شد خدمت رسانی مناسبی به مسافران در سطح استان انجام شود.

وی اضافه کرد: در این مدت جا به جایی مسافران با ۱۲۶ اتوبوس حمل و نقل جاده ای استان با میانگین عمر ۱۲.۸۶ سال انجام شد.

این مسوول ادامه داد: تعداد مینی بوس های فعال حمل و نقل عمومی استان نیز طی سال گذشته ۴۴۷ دستگاه با میانگین عمر ۳۵ سال بوده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۵۲۱ دستگاه سواری کرایه ای با میانگین عمر ۱۳.۵۳ سال فعال بوده است، اظهار داشت: شمار دستگاه های حمل و نقل وی آی پی استان نیز ۸۵ خودرو بود.

رئیس اداره مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان یکی از مشکلات اساسی کنونی را عمر بالای ناوگان حمل و نقل به ویژه مینی بوس اعلام کرد و گفت: میانگین عمر سواری کرایه و اتوبوس های استان نیز چندان خوشایند نیست.

وی خاطر نشان کرد: نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل استان برای خدمت رسانی مطلوب بسیار مهم و اجتناب ناپذیر است و اعطای تسهیلات کم بهره می تواند اثر گذاری بالایی در این حوزه داشته باشد.

به گفته وی، در مجموع یک هزار و ۹۴ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی و یک هزار و ۵۲۰ راننده کار جا به جایی مسافران را از استان در سال گذشته انجام دادند.

سلمانیان افزود: بیشترین مسافران جا به جا شده نیز به مقصد تهران بوده اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.