همایش هم اندیشی طوایف بهمئی به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی

همایش هم اندیشی اقوام و طوایف بهمئی با محوریت آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در همایش هم اندیشی اقوام و طوایف شهرستان بهمئی که به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با محوریت آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده در مسجد شهیدان جشان زاده لیکک برگزار شد گفت: رویکرد مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید رویکردی علمی، ضابطه‌مند و دارای ساختار باشد تا بتواند در رفع آسیب های اجتماعی تاثیرگذار باشد.

آیت الله شرف الدین ملک حسینی با اشاره به نقش گروه های مختلف و تاثیر بالای آگاه سازی جامعه در کاهش آسیب های مختلف اجتماعی افزود: باید در این راستا با همکاری و مشارکت فعالان فرهنگی ، متخصصان و بزرگان فعالیت های مفید و بهتری انجام شود تا شاهد ریشه کنی خیلی از خرده فرهنگ های غیرضرور که آسیب زا هم هستند باشیم.

وی ادامه داد: بزرگان و معتمدان می‌توانند با عمل کردن به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و نهادینه کردن این فریضه الهی در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: در ادوار مختلف حضور مردم این شهرستان در صحنه‌های گوناگون، موجب یاس ، نا امیدی و ناکامی دشمنان شد.

مدیرکل کمیته امداد استان هم در این همایش گفت: موضوع آسیب‌های اجتماعی از گذشته تاکنون به موضوعی جدی و انکارناپذیر تبدیل شده است.

قباد مبشری با تاکید بر ایجاد راهبرد فرهنگی برای فعالیت‌های مفید و مثبت گروهی در این شهرستان در حوزه وحدت ، اتحاد و هم اندیشی اقوام و طوایف افزود: بسیج نیروها، ظرفیت سازی و تشکیل کارگروه‌های مربوط به هر حوزه از جمله وظایفی است که باید برای رفع مشکلات، معضلات و آسیب‌های اجتماعی در شهرستان پیگیری و اجرایی شوند.

وی ادامه داد: بررسی آسیب‌های اجتماعی از جمله درگیری های منطقه ای و خیابانی ، قتل، خودکشی ها ، اعتیاد و طلاق، استفاده از اسلحه در مراسم، فضای آسیب زای مجازی ، بررسی مشکلات حاشیه نشینی، و استفاده از ظرفیت رسانه‌ای برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از مهمترین مواردی است که باید مد نظر قرار گیرد.

اسفندیار نیک بین از بزرگان، متنفذان و فرهنگیان پیشکسوت شهرستان بهمئی هم در این همایش ضمن هشدار نسبت به برخی از اقدامات و ترویج خرده فرهنگ های غیرضرور ، در جهت تخریب فضای وحدت در جامعه ، بر ضرورت وحدت و همدلی تاکید کردند و گفت: همراهی و همکاری مردم منطقه با مسئولان برای توسعه هر چه بیشتر منطقه امری ضروری است.

اسفندیار نیک افزود: ضرورت حفظ اتحاد و همدلی بین اقوام و یکپارچگی مردم این شهرستان در عرصه‌های مختلف، موجب بی اثر شدن معظلات مختلف می‌شود.

حجت الاسلام جویبار از روحانیون حوزه و اهالی دیار بهمئی هم در این مراسم گفت: استفاده بهینه از تجربیات و ظرفیت‌های ارزشمند بزرگان این شهرستان، امنیت پایدار اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام جویبار افزود: همراهی علماء، بزرگان و ریش سفیدان که از تأثیر گذار‌ترین افراد جامعه هستند در راستای ارتقاء امنیت جامعه نقش به سزایی دارد و این نیازمند هوشیاری مردم این شهرستان در برابر آسیب های اجتماعی است.

دبیر همایش وحدت و همگرایی سران و بزرگان طوایفِ بهمئی با اشاره به اینکه این همایش در محل مسجد شهیدان جشان زاده و با حضور بزرگان ، ریش سفیدان ، متنفذان ، صاحب نظران ، روحانیون ، سرداران نظامی و انتظامی ، بانوان ، جامعه هنری ، گروه پیشگامان هنری و عشایر برگزار شد گفت: حفظ وحدت در بین طوایف شهرستان و مشارکت در حل مشکلات و شرکت در مجالس شادی و غم همدیگر ، عاملی مهم و اثرگذار برای جلوگیری از نفوذ و دخالت سودجویان و امری مهم در راستای پیشرفت و توسعه منطقه است.

حمدالله مبشری دبیر همایش وحدت و همگرایی سران و بزرگان طوایفِ بهمئی و فرماندار اسبق این شهرستان با بیان اینکه ، امروز همه ما از نقاط مختلف این شهرستان دست به دست هم دادیم تا برادری و برابری خودمان را حفظ کنیم و راهگشای مشکلات و موضوعات مختلف باشیم گفت: خوشبختانه طوایف مختلف در شهرستان بهمئی طی این سالها یاری گر هم بوده اند و نشان داده اند که هیچگاه اجازه سوء استفاده دیگران را نخواهند داد و در حل خرده فرهنگ های مختلف سنگ تمام خواهند گذاشت.

وی افرادی که در این مراسم حضور پر رنگی داشتند و بر حفظ وحدت تاکید کردند قدردانی کرد و گفت: اینکه در شهرستان ما همه در کنار هم به خوبی زندگی می‌کنند نشان دهنده نهادینه شدن فرهنگ وحدت و برادری است.

حمدالله مبشری دبیر همایش وحدت و همگرایی سران و بزرگان طوایفِ بهمئی و فرماندار اسبق این شهرستان از تلاش های آقای ملک حسینی دادستان استان کهگیلویه و بویراحمد و آیت الله ملک حسینی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در راستای تاکید بر حفظ وحدت و برگزاری این مراسم قدردانی کرد.

دبیرخانه دائمی یادمان های شهیدان جشان زاده با همکاری مردم و بزرگان بهمئی مسئولیت اجرای این همایش را بر عهده دارد.

در این همایش معتمدان وسران طوایف هم بر حفظ وحدت وهمدلی بیشتر بین همدیگر تاکید کردند و قرار شد این همایش ها در آینده ادامه داشته باشد.

در پایان این مراسم بیانیه ای وحدت قرائت شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.