شهردار خاش:

شهروندان از تردد در حاشیه رودخانه مهران اجتناب کنند

 شهردار خاش   گفت: باتوجه به بارش‌های تند و رگباری به وقوع پیوسته و سیلاب احتمال طغیان در رودخانه های بالادستی وجود دارد بنابراین شهروندان از نزدیکی و تردد در حاشیه رودخانه مهران خودداری کنند.

مهدی شهنوازی گفت: با توجه به اینکه در روستاهای عباس آباد و اکبرآباد و بالاتر از پلیس راه و ارتفاعات همجوار بارش‌های تند و رگباری به وقوع پیوسته و سیلاب در رودخانه‌های بالادستی مهران جاری بوده و احتمال طغیان این رودخانه وجود دارد بنابراین شهروندان از نزدیکی و تردد در حاشیه رودخانه مهران خودداری کنند.

وی  اظهارکرد: هواشناسی هشدارهای لازم را صادر کرده و ستاد مدیریت بحران در شهرداری خاش تشکیل شده و هم اکنون تیم‌های شهرداری در حالت آماده باش قرار دارند.

وی افزود: از امروز تا آخر هفته از شهروندان انتظار داریم از خروج بدون دلیل از منازل و نیز تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند.

بخشدار مرکزی خاش نیز گفت: به منظور پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی و وارد شدن خسارات به زیرساخت های آب، برق، مخابرات، راه و اراضی کشاورزی و باغات ضرورت دارد ارگان‌های عضو ستاد مدیریت بحران نسبت به استقرار ماشین آلات سنگین مانند لودر، بولدوزر و گریدر در مناطق پرخطر اقدام کنند و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در روستاهای پایین دست منطقه کوه سفید، شورک، درمحمد آباد، بوتگان، موتور سلحشور، دشت رباط، قادرآباد، موتور جمهوری دوربن، موتور انوشیروان، ریگ آباد و چهزار نسبت به ترمیم سیل بندهای حفاظتی و دهانه ورودی پل مسیرهای ارتباطی فرعی و اصلی اقدام کنند.

عیدمحمد قلندرزهی افزود: شهرداری نسبت به استحکام سازی بندهای خاکی و کانال‌های هدایت آب و ایجاد مسیرهای انحرافی با هدف پیشگیری از وارد آمدن خسارات به روستاهای ناصری، بیت آباد و میرزاباد و همت آباد اقدام کند.

وی ادامه داد: ترمیم آب نماهای مسیرهای فرعی و تخریب شده ناشی از بارش‌های اسفندماه سال گذشته در مناطق چاشهی، حبیب آباد، الله آباد مولوی، کارواندر به سرتلاپ، سنگان، کولکوه، خوشاب و گرز در کنار تسطیح و موج تراشی و رگلاژ مسیرهای چاهسالار، گیدبست، دشت رباط، تلگزب به کروجی به منظور امدادرسانی احتمالی باید مورد توجه اداره راهداری باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار