با هدف حذف دلالی و واسط‌های مسکن

پلتفرم دانش بنیان حوزه ساختمان در شیراز رونمایی می‌شود

مدیر پلتفرم ساختانا با اشاره به آغاز بکار این پلتفرم از اردیبهشت ماه سال جاری گفت: با ساختانا در حوزه ساختمانی سرعت بیشتر با قیمت کمتر و کیفیت بالاتر را می‌توان تجربه کرد.

وحید کشتی‌آرای در نشست خبری با بیان اینکه بهبود کیفیت و سرعت روند ساخت و ساز از اهداف مجموعه ساختاناست، گفت: مشاوره فنی، مهندسی و حقوقی با تکیه بر محور دانشی، از خدمات ارائه شده توسط این مجموعه است.

او با بیان اینکه نگاه ما یک نگاه وسیع دانشی است و از اردیبهشت ماه خدمات خاص این مجموعه رونمایی می‌شود، تصریح کرد: یکی از آیتم‌های اصلی شتاب‌دهندگی، سرعت بیشتر با قیمت کمتر و کیفیت بالاتر است، در این حوزه وارد عرصه دانش‌بنیان می‌شویم.

این مقام مسئول گفت: در عرصه مسکن از صدور پروانه نظام مهندسی، ساخت و ساز و نیرو‌های اجرایی آموزش دیده و در نهایت فروش واحد‌های تولیدی از فعالیت‌های مجموعه ساختاناست.

به گفته کشتی آرای، هدف این پلتفرم حذف دلالی و واسط‌های مسکن، افزایش کیفیت مسکن، با قیمت کمتر و سرعت بیشتر است.

او با ذکر اینکه با مدیریت صحیح می‌توان صنعت ساختمان را بهبود بخشید، تصریح کرد: استعلام قیمت، مقایسه کیفی نیروی انسانی و مصالح در پلتفرم ساختانا امکان پذیر خواهد بود و سبب خواهد شد که سازندگان مسکن از مصالح باکیفیت بهره ببرند.

کشتی‌آرای همچنین گفت: به منظور شفافیت و اطلاع خریداران از مسکن‌های ساخته شده، برای هر ساختمان یک کد ایجاد خواهد شد که در آن کلیه اطلاعات آن ساختمان از جمله مصالح بکار رفته و کیفیت آن، نیروی انسانی که آن را ساخته و... را میتوان فهمید.

در ادامه، سید ستار ستودگان مدیر مرکز نوآوری تخصصی راه، ساختمان و شهرسازی میزبان گفت: پلتفرم ساختانا قرار است در ۱۳ گام پله به پله شروع کرده و در یک فرصت ۲ساله به یک سوپر اپلیکیشن تبدیل شود.

او با بیان اینکه در این پلتفرم ۶۰۰ دسته بندی با زیرمجموعه‌های مختلف وجود دارد که قابل فیلترکردن جهت استفاده عموم است، عنوان کرد: در این پلتفرم از هوش مصنوعی استفاده شده تا بهترین خدمات ارائه شود.

ستودگان با اشاره به عدم شناسنامه‌دار بودن ساختمان‌ها در کشور، به تشکیل پرونده متریال‌های ساخته شده در این مجموعه خبر داد و گفت: پلاک‌هایی در ورودی ساختمان‌های ساخته شده توسط مجموعه ساختانا قرار داده می‌شود که با کد کیو آر، تمام اطلاعات کیفی ساختمان برای خریدار و برای حتی قیمت‌گذاری ملک مشخص می‌شود.

به گفته ستودگان، در این مجموعه، یکی از کار‌هایی که در زمینه ساختمان انجام می‌شود، حمایت از استارتاپ‌های نوآور در این حوزه است.

او ادامه داد: هر ساختمانی که در مجموعه وارد می‌شود، به صورت هفتگی با تایید مهندسین ناظر، کیفیت متریال‌های استفاده شده به روز در پلاک ساختمان ثبت می‌شود.

مدیر شتابدهنده میزبان تصریح‌کرد: دولت برای استفاده از متریال‌های دانش‌بنیان تسهیلاتی هم برای سازنده و هم‌مصرف کننده در نظر گرفته که برای سازنده لیزینگ متریال است و برای مصرف کننده، وام مسکن دانش‌بنیان است که برای شهر شیراز حدود یک میلیارد تومان است.

او با بیان اینکه مذاکرات با بخش‌های مختلف جهت فراگیری پلتفرم ساختانا انجام شده و همچنان ادامه خواهد داشت، بیان کرد: امیدواریم هرچه زودتر این پلتفرم جای خود را در صنعت ساختمان بازکرده و با استقبال مردم و فعالین این حوزه، شاهد تحولی مثبت در زمینه ساختمان و مسکن باشیم.

ستودگان در بخش دیگری از سخنان خود به مرکز نوآوری و شتابدهنده میزبان پرداخت و اظهار داشت: میزبان به عنوان اولین مرکز نوآوری تخصصی در حوزه صنعت ساختمان چند وقتی است فعالیت خود را آغاز کرده تا بتواند از شرکت‌ها و مجموعه‌های دانش بنیان و فناور این صنعت حمایت نماید.

او با بیان اینکه هم اکنون ۱۷ مجموعه در میزبان درحال شتابدهی هستند، گفت: ۳۲۴ شرکت فناور و و نوآور در صنعت ساختمان درکل کشور شناسایی شده که برای کمک، هدایت، حمایت و پشتیبانی در حال پایش آنها هستیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.