ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا ۲۶ فروردین ماه

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی از سمت غرب، شمال و شرق کشور از فردا تا پایان هفته خبر داد.

 صادق ضیائیان مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه امشب در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و نوار شرقی کشور واقع در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، همچنین در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های چهار محال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، شمال فارس، مناطقی از یزد و کرمان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود گفت:  فردا یکشنبه با ورود سامانه بارشی جدید به کشور  در شمال شرق و نوار شرقی کشور واقع در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و بعد از ظهر در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: روز دوشنبه در برخی نقاط شمال غرب، شمال شرق، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و بعد از ظهر در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات زاگرس مرکزی و استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. همچنین از اواخر وقت دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی از جنوب کشور، بارش در استان‌های بوشهر و فارس آغاز خواهد شد.

ضیائیان با بیان اینکه سه شنبه با تقویت این سامانه بارشی در استان‌های بوشهر و فارس، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و جزایر خلیج فارس، رگبار و رعد و برق گاهی همراه با وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود گفت: همچنین سه شنبه بعد از ظهر در مناطقی از مرکز دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور، وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک رخ می‌دهد.

وی افزود: چهارشنبه این وضعیت در استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب یزد و جنوب خراسان جنوبی رخ خواهد داد. همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود.

برچسب ها: هواشناسی ، وزش باد
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۵ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
هنوزززززززززززززززززززز حقوق مون ندین حواسمون هست امروز 27 قرار بود دیروز بیاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۳ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
ما که ندیدیم
آخرین اخبار