تاج:

نگران کسب مجوز حرفه‌ای توسط استقلال و پرسپولیس نیستیم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: نگران کسب مجوز حرفه‌ای توسط ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس نیستیم زیرا بسیاری از مشکلات برطرف شده و کار در حال انجام است.

مهدی تاج روز شنبه در جمع خبرنگاران در رشت به آخرین وضعیت کسب مجوز حرفه‌ای توسط این ۲ باشگاه‌ اشاره و عنوان کرد: مشکل بدهی‌های این ۲ باشگاه رفع شده ولی بحث مالکیت مشترک همچنان به عنوان یک مساله پابرجاست.

وی که برای حضور در انتخابات ریاست هیات فوتبال گیلان به رشت سفر کرده است، افزود: به زودی مشکل مالکیتی پرسپولیس برطرف می شود و این باشگاه زیرنظر یکی از بانکها قرار می‌گیرد و باشگاه دیگر همچنان می تواند زیر نظر وزارت ورزش باقی بماند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت فوتبال ایران در رتبه بندی‌های جهانی بیان کرد: در رشته فوتبال رتبه بیستم جهان را در اختیار داریم، ضمن اینکه در فوتسال رتبه ششم و در فوتبال ساحلی که یکی از قطب‌های برتر بشمار می‌رویم‌ در جایگاه پنجم جهان هستیم.

 

برگزاری مسابقات فصل آینده با VAR

رئیس فدراسیون فوتبال با اعلام اینکه رقابتهای سال آینده لیگ برتر با VAR انجام می‌شود، گفت: از فردا یکشنبه نیز ۲۵ داور زیر نظر ۲ مدرس از اسپانیا و ایتالیا آموزشهای لازم را فرا می گیرند.

وی ادامه داد: هم اینک مدرسان اسپانیایی و ایتالیایی در تهران حضور دارند تا داوران ایرانی را تحت آموزش قرار دهند، ضمن اینکه هفت داور نیز زیر نظر مدرسان مصری و اردنی آموزش لازم اتاق VAR را فرا خواهند گرفت.

تاج ادامه داد: ضمن آنکه ما داوران آموزش دیده هم داریم و با آموزش این تعداد داور عمبلا مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت و برای آوردن این سیستم در حال برطرف کردن مشکلات هستیم.

وی افزود: البته VAR در برخی از ورزشگاه‌ها به صورت ثابت نصب می شود و باشگاه‌هایی همانند گل گهر سیرجان، سپاهان و سایر مجموعه ها که درخواست سیستم کمک داور ویدئویی دارند اگر شرایط نصب را داشته باشند، سیستم به آنان نیز واگذار خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: ما برای اینکه شاهد کاهش اعتراضات در فوتبال باشیم باید به سمت استفاده از این سیستم برویم وضمن آنکه امیدوا به پایان یافتن اعتراضات نیستیم زیرا اعتراض کردن امری طبیعی در فوتبال شده اما به طور حتم با آوردن این سیستم، شاهد کاهش اعتراضات به داوری خواهیم بود.

تاج در ادامه به وضیعت فوتبال گیلان اشاره و اظهار کرد: گیلان نقش زیادی در ترکیب تیمهای ملی فوتبال دارد و بازیکنان زیادی از این استان در تیمهای ملی فوتبال، فوتبال ساحلی و فوتسال در هر ۲ بخش بانوان و آقایان حضور دارند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از سوی دیگر گیلان در لیگ های مختلف کشور نیز نمایندگانی دارد و در بخش مربیگری نیز مربیان ارزشمندی در هر ۲ بخش بانوان و مردان فعالیت می کنند.

وی در ادامه به وجود پتانسیل بالا در فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان در گیلان اشاره و بیان کرد: این خطه باید در این ۲ بخش که از قطب‌های برتر کشور محسوب می شود، سرمایه‌گذاری بیشتری کند زیرا پتانسیل بسیار خوبی در این ۲ بخش در این استان وجود دارد.

وی به سرمایه‌گذاری مناسب باشگاه ملوان در بخش بانوان اشاره و خاطرنشان کرد: از این باشگاه به دلیل سرمایه‌گذاری در بخش فوتبال بانوان قدردانی می کنم تیمی که توانست عنوان نایب قهرمانی کشور را کسب کند و امید است این باشگاه و هیات فوتبال گیلان در فوتبال ساحلی نیز سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهند.

به گزارش ایرنا، مجمع انتخابات ریاست هیات فوتبال استان گیلان روز شنبه در منطقه آزاد انزلی برگزار شد که در نهایت قربانعلی الماس‌خاله با کسب ۳۷ رای از ۳۸ آرای ماخوذه برای چهارمین دوره متوالی به عنوان رئیس هیات فوتبال گیلان انتخاب شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.