هفته سلامت فرصتی بری معرفی خدمات سلامت

هفته سلامت امسال تاکید بردسترسی همگانی سلامت دارد و فرصتی را برای معرفی خدمات سلامت ایجاد کرده است.

  خداداد شیخ زاده معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه برون بخشی هفته سلامت با بیان این مطلب گفت: سلامت از شاخصه های مهم محسوب می شود و ارتقای شاخص های سلامت برای تک تک افراد جامعه بسیار مهم است.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: هفته سلامت امسال بر دسترسی همگانی سلامت تاکید دارد، خوشبختانه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و استقرار نظام شبکه، دسترسی راحت افراد جامعه در دورترین مناطق روستایی به خدمات بهداشتی و درمانی اولیه ایجاد گردیده است.

 شیخ زاده با اشاره به این موضوع که هفته سلامت فرصتی است تا خدمات سلامت را که بصورت رایگان و در برخی موارد کم هزینه به مردم در واحدهای بهداشتی ارائه می شود معرفی نماییم، افزود: اعضای تیم سلامت اعم از پزشک، دندانپزشک، ماما، مراقب سلامت، کارشناس سلامت روان، تغذیه، بهورز و سایر نیرو های بهداشتی در مرا کز خدمات جامع سلامت، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت خدمات مرتبط به سلامت را به تمامی گروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان، سالمندان و مادران باردار ارائه می نمایند.

وی ادامه داد: مردم می توانند با مراجعه به واحد بهداشتی نزدیک به محل سکونت خود از وضعیت سلامت خویش آگاهی یابند.

 دکتر شیخ زاده افزود: از برنامه های مهم وزارت بهداشت، برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع می باشد، که در این برنامه تیم سلامت به مردم نزدیکتر گردیده است، در این برنامه برای هر 1500 نفر، یک مراقب سلامت در نظر گرفته شده که خدمات را به صورت فعال به جمعیت تحت پوشش ارائه می نمایند و خوشبختانه این برنامه از سال 1402 در شهرستان خاش و سراوان آغاز گردید و به حول و قوه الهی در سال جدید گسترش خواهد یافت.

  راضیه کیخایی، رئیس گروه آموزش سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص برنامه های هفته سلامت گفت: با توجه به شعار هفته سلامت امسال که " سلامت خانواده با مردمی سلامت معرفی شده است، هفته سلامت آغازی خواهد بود برای دسترسی به اهداف سلامت جامعه در سال جاری، قصد داریم با مشارکت همه سازمان ها و نهاد ها به معرفی خدمات سلامت بپردازیم و با اجرای برنامه های متعدد اطلاع رسانی از رسانه های جمعی و همچنین برپایی ایستگاه های آموزشی در سازمان های متعدد به ارتقاء سواد سلامت جامعه کمک نماییم.

وی ادامه داد: مشارکت آحاد جامعه در برنامه ریزی و اجرای برنامه سلامت می تواند نقش موثری در ارتقاء سواد جامعه داشته باشد، بنابراین "برنامه محله ارتقاء دهنده سلامت" مشارکت های مردم و سازمان ها با هدف ارتقاء فرهنگ سلامت جامعه انجام خواهد شد.

گفتنی است جلسه برون بخشی هفته سلامت با حضور معاون فنی معاونت بهداشت، مدیران گروه معاونت بهداشتی دانشگاه و سایر دستگاه های اجرایی استان در سالن معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار گردید.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار