بیانیه وزارت خارجه درباره حمله نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی

نیرو‌های مسلح در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم صهیونیستی مجموعه‌ای از حملات نظامی علیه پایگاه‌های نظامی این رژیم را انجام دادند.

وزارت خارجه در بیانیه ای اعلام کرد: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در اِعمال حق ذاتی دفاع مشروع مصرح در ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن مستشاران رسمی نظامی ایران که به دعوت دولت سوریه در این کشور مشغول فعالیت بودند و به ویژه حمله نظامی مورخ ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق، در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ مجموعه‌ای از حملات نظامی علیه پایگاه‌های نظامی این رژیم را به انجام رساندند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید مجدد بر پایبندی خود نسبت به اصول و اهداف منشور ملل متحد و حقوق بین‌الملل، بر عزم خویش برای دفاع قاطع از حاکمیت، تمامیت سرزمینی و منافع ملی خود در برابر هرگونه استفاده غیرقانونی از زور و تجاوز تأکید می‌نماید.

توسل جمهوری اسلامی ایران به اقدامات دفاعی در اِعمال حق دفاع مشروع، نشان دهنده رویکرد مسئولانه ایران نسبت به صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی در زمانی است که اقدامات غیرقانونی و نسل‌کُشی توسط رژیم آپارتاید اشغالگر صهیونیستی علیه ملت فلسطین و تجاوزات نظامی مکرر این رژیم علیه دولت‌های همسایه و آتش افروزی در منطقه و فراتر از آن ادامه دارد.

جمهوری اسلامی ایران در صورت لزوم در اتخاذ اقدامات دفاعی بیشتر در جهت صیانت از منافع مشروع خود در برابر هرگونه اقدامات متجاوزانه نظامی و استفاده غیرقانونی از زور، تردیدی به خود راه نخواهد داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۷ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
اگر آمریکا جنایتکار به دنبال جنگ با ایران نیست سوال اینجاست که پس چرا همه جانبه از اسرائیل کمک، حمایت و پشتیبانی نظامی می کند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۸ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
وقتی نه جبران میکنن نه محکوم معلومه و ما رو تو عمل انجام شده قرار میدن نباید توقع کمتر از این چیزا رو داشته باشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۳۹ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
بماند به یادگار
فیلم های جهنم اسقاطیل اومده
نوش جون شون
تازه اینکه در اوج آمادگی بودند و شد این
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۵۶ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
ماشاءالله دلمان و دل آزادگان جهان را شاد کردید
آخرین اخبار