فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در غرب کشور:

پاسخ ایران به تعدی دشمنانش پشیمان‌کننده است

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در غرب کشور با بیان اینکه پاسخ ایران به تعدی دشمنانش پشیمان‌کننده است، گفت : امروز ایران اسلامی به حدی از اقتدار رسیده که هرجا لازم شود، در کمترین زمان پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به دشمنان خود خواهد داد.

امیر سلیمان طاهری، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در غرب کشور در جمع خبرنگاران، با اشاره به برگزاری رژه نیرو‌های مسلح در کرمانشاه به مناسبت روز ارتش، گفت : مراسم رژه نیرو‌های مسلح از ساعت ۸:۳۰ صبح روز ۲۹ فروردین، همزمان با روز ارتش جمهوری اسلامی و با حضور مسئولین استانی در بزرگراه امام (ره) - محدوده میدان شهدا- برگزار خواهد شد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در غرب کشور با بیان اینکه در مراسم رژه روز ارتش اقتدار نیرو‌های مسلح به نمایش گذاشته خواهد شد، افزود: رژه امسال روز ارتش در شهر کرمانشاه به صورت رژه پیاده، موتوری و تجهیزاتی بوده و دستاورد‌های نیرو‌های مسلح در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وی گفت: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری محفل انس با قرآن کریم، اجرای مسابقات فرهنگی، ورزشی، برگزاری همایش پیاده‌روی، تجلیل از خانواده‌های شهدا و ... از دیگر برنامه‌های گرامیداشت روز ارتش در کرمانشاه است.

 وی با اشاره به اقتدار کنونی ایران اسلامی در منطقه و دنیا، تاکید کرد: امروز ایران اسلامی به اندازه‌ای مقتدر است که می‌تواند به هر تهدید دشمنان خود در کسری از زمان پاسخ کوبنده و قاطع بدهد و توطئه دشمنان خود را در نطفه خفه کند.

طاهری با بیان اینکه پاسخ ایران به تعدی دشمنانش پشیمان‌کننده است، گفت: یکی از مهمترین مولفه‌های قدرت در دنیا، اقتدار نظامی است که امروز ایران اسلامی از آن برخوردار می‌باشد و هر جا لازم باشد در کمترین زمان پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به دشمنان خود می‌دهد.

ارشد نظامی ارتش در غرب کشور اشاره‌ای هم به رجزخوانی‌های آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی داشت و تاکید کرد: دشمنان ما و در صدر آنها رژیم غاصب صهیونیستی هیچ کاری از پیش نخواهند برد و چنان درس پشیمان‌کننده‌ای به آنها خواهیم داد که تا قرن‌ها یادشان باشد مرتکب خطا و اشتباهی مشابه آنچه در سوریه انجام داده و سفارت ما را در این کشور مورد حمله قرار دادند، نشوند.

طاهری تصریح کرد: امروز به جایی رسیده‌ایم که آمریکا که خود را ابرقدرت دنیا معرفی می‌کند، مدعی شده در جریان حمله رژیم صهیونیسیتی به سفارت ما در سوریه نبوده و به ما التماس می‌کند اگر می‌خواهیم پاسخ اسرائیل را بدهیم، به پایگاه‌های آمریکا کاری نداشته باشیم و این اوج اقتدار است.

طاهری در ادامه با بیان اینکه اوایل انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی حتی سیم خاردار هم برای دفاع از خودمان نداشتیم و هیچ کشوری هم به ما سیم خاردار نمی‌فروخت، گفت: امروز به درجه‌ای از توانمندی در زمینه تولید موشک و پهپاد رسیده‌ایم که کشور‌های دنیا برای خرید تجهیزات نظامی از ما به صف شده‌اند.

طاهری سپس اشاره‌ای هم به حراست از مرز‌های کشور توسط نیرو‌های مسلح داشت و گفت: استان کرمانشاه ۳۷۲ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد که ۲۴۲ کیلومتر آن توسط نیرو‌های ارتش مراقبت می‌شود.

طاهری ادامه داد: مرز‌های استان کرمانشاه به صورت ۲۴ ساعته با هوشیاری کامل رصد می‌شوند و به یاری خداوند در سایه اتحاد و انسجام نیرو‌های مسلح هیچ تهدیدی در منطقه و کشور نداریم.

وی اشاره‌ای هم به پاکسازی میادین مین از سوی مجموعه ارتش داشت و گفت: پیش از این حدود ۳.۵ میلیون هکتار از مرز‌های غرب و جنوب غرب کشور از سوی ارتش مین‌زدایی شده و ۹۹.۹ نوار مرزی کشور کاملا پاکسازی شده و آلوده به مین نیست.

طاهری یادآور شد: اینکه گاهی شاهد انفجار مین در برخی از نقاط مرزی هستیم، به جابجایی مین در اثر بارندگی و سیلاب‌ها از آن سوی مرز و یا بالا آمدن مین‌هایی که در اثر بارندگی‌ها در اعماق زمین فرو رفته‌اند، مربوط می‌شود .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.