افزایش ظرفیت جوجه ریزی در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از افزایش ظرفیت جوجه ریزی در استان به ۶ میلیون قطعه در هر دوره خبر داد.

 فتحی اظهار کرد: پس از مردمی سازی یارانه ها بسیاری از کارشناسان عقیده داشتند که صنعت مرغداری نمی‌تواند به راحتی به مسیر خود ادامه دهد اما با زحمات شبانه روزی مرغداران و همراهی کارشناسان توانستیم در سال ۱۴۰۲ به رکورد بیش از ۱۵۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در هر دوره در کشور برسیم و در آذربایجان شرقی نیز به ۶ میلیون قطعه جوجه ریزی در هر دوره دست پیدا کنیم که این یک رکورد به شمار می‌رود.

وی با اشاره به دیگر موفقیت‌های رقم خورده در عرصه کشاورزی در سال گذشته گفت: بسیاری از کارشناسان بیشترین خرید گندم در استان را نزدیک به ۲۰۰ هزار تن تخمین می‌زدند اما با اقداماتی که انجام شد و با احتساب گندم بذری موفق شدیم ۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری کنیم که این نیز موفقیتی بزرگ بود.

فتحی گفت: باید در سال جدید بتوانیم تغییرات مثبتی در خود ایجاد کنیم و بیش از گذشته در خدمت به جامعه کشاورزی که قشری زحمتکش و مولد است بکوشیم.

وی با اشاره به انتخاب شعار جهش تولید با مشارکت مردم از سوی مقام معظم رهبری گفت: کشاورزی مردمی‌ترین بخش اقتصاد کشور است و بیش از ۹۸ درصد آن مردمی است بنابراین در این بخش باید به صورت ویژه به ظرفیت‌های مردمی توجه کرد تا شعار سال را محقق کنیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: جهش تولید در این حوزه با ۲ رویکرد قابل تحقق است رویکرد اول افزایش بهره وری و ضریب نفوذ دانش در کشاورزی رایج یا سنتی است که موجب افزایش عملکرد در واحد سطح خواهد شد.

فتحی اضافه کرد: رویکرد دوم در این حوزه جذب سرمایه گذاری‌های بیشتر در کشاورزی صنعتی و نوین است که باید سرمایه گذاران حوزه‌های دیگر را به سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی تشویق کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.